Interjút adott a Népszavának Udvaros Dorottya. A Kossuth-díjas színész nem ért egyet a Pride betiltásával, szerinte a „tiltás alapjogot érint, ami elképesztő. És az indoklás is, amely szerint a gyerekek megijednek ettől a felvonulástól.” Azt ugyanakkor kizárja, hogy politikai eseményen fellépjen. „Nem szeretnék politikai megmozdulásokhoz kapcsolódva szerepelni. De ezt már pályakezdőként is így gondoltam.” Hozzátette: „Irtózom a politikától, annyi sok hazugság és szenny kapcsolódik hozzá. A politikusnak muszáj népszerű dolgokat mondani és ahhoz, hogy széles körben eljusson, le kell butítani a mondókát. Ez számomra alapvető gond, mert a dolgokat nem lehet a végtelenségig leegyszerűsíteni. Jelenleg azt látom, hogy a világpolitikában tombol ez a fajta leegyszerűsített beszéd.”
A Nemzetiből történő távozásával kapcsolatban azt mondta: „A Nemzeti működésével kapcsolatban sok mindennel szemben voltak kritikai észrevételeim. Ám ebben a folyamatban a baleset különös pillanatot jelentett. Ekkor derült ki számomra, hogy a társulati létezést tekintve a Nemzetiben valami nagyon nincs rendben. Komoly baj van, amit nem lehet besöpörni a szőnyeg alá.”
Még 2023. novemberben a Rómeó és Júlia előadása közben történt baleset, két színész, Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó sérült meg, miután négy métert zuhantak. A két színészt kórházba szállították, műtéten estek át. A baleset után Vidnyánszky Attila igazgató bejelentette, hogy lemond, de Csák János kulturális miniszter ezt nem fogadta el. Később kiderült, hogy Horváth Lajos Ottó maradandó sérüléseket szenvedett, de a színészek pénzügyi kérései mégis akadályokba ütköztek. Azóta mindkét színész távozott a színháztól.
Udvaros most azt mondja:
Én már a balesetet követő első társulati ülés után azt mondtam, hogy ezt nem lehet azzal elintézni, hogy a színész a felelős. Le kell vonni a vezetés részéről is a konzekvenciát és ki kell mondani, ha valaki elrontott valamit vagy tévedés történt. Vállalni kell, hogy „ez a mi hibánk.” Nem lehet rátolni az egészet a színészre. Én ilyenben nem tudok részt venni. A lelkem legőszintébb hitével azt gondolom, hogy egy színésszel ilyen nem fordulhat elő.
Megjegyezte:
Voltak ugyan próbálkozások Vidnyánszky Attila és az én részemről is, de nem igazán. Valahogy azt éreztem, a hatalom eldöntötte, hogy ennek így kell lennie. Szerintem Attila komolyan gondolta, amikor először lemondott, még akkor is, ha mások ezt a gesztust megrendezett színjátéknak tartják. Szerintem utána mondták neki, hogy ez nem így lesz. Onnantól a dolgok ráálltak egy vágányra és fékezhetetlenül mentek egy irányba. Ehhez az irányhoz én nem tudtam csatlakozni.
The post Udvaros Dorottya a Nemzetiben történt balesetről: Vidnyánszky komolyan gondolta a lemondást, szerintem utána mondták neki, hogy nem így lesz first appeared on 24.hu.