Több mint kétezer éves kincsekre bukkantak Csecsenföld fővárosában, Groznijban. A leletek egy magas státuszú aláni férfi sírjából kerültek elő – számolt be róla a Heritage Daily.
Az alánok egy iráni nyelvű, szkíta, nomád népcsoport voltak, akik a Kaukázuson éltek feltehetőleg már a Krisztus előtti 5. század óta. Jelenlegi ismereteink szerint a szarmaták közé tartozhattak, legtöbbjük aztán Attila Hun Birodalmának részévé vált. A most felfedezett sírhely azonban jóval ezelőttről, az aláni kultúra korai időszakából, a Krisztus előtti 4. század környékéről származhat.
A hantba minden bizonnyal egy magas státuszú férfit temettek el, legalábbis erre utal a rengeteg értékes kincs, amelyekkel együtt elföldelték.
A szakértők szerint a sír rendkívül ritka felfedezésnek számít, eddig ugyanis csak nagyon kevés elit aláni temetkezési hely került elő a régióban. Éppen ezért a lelőhely kifejezetten értékesnek számít, hiszen új információkkal szolgálhat az aláni kultúra szokásairól és társadalmi hierarchiájáról.
The post Szkíta kincsekre bukkantak Csecsenföldön first appeared on 24.hu.