A már ismert 500 milliárd forintos összegen felül talált még 40,3 milliárd forintnyi „dugihitelt” a Válasz Online. Azt írják, a jegybank ezzel a saját cégét pénzelte, további 22,4 milliárddal pedig egy olyan társaságot segített a Matolcsy György által vezetett intézmény, ami néhány hónappal később Matolcsy Ádám befolyási övezetébe került.
Március közepén, Matolcsy távozása után készített az Állami Számvevőszék (ÁSZ) jelentést, amiben durva hiányosságokat és komoly veszteségeket sikerült megállapítania. Arra jutottak, hogy az MNB-alapítványokhoz került több mint 500 milliárd forintnyi vagyonnal – amiről a Fidesz eleinte azt próbálta elhitetni, hogy elvesztette közpénz jellegét – súlyos veszteségek mellett gazdálkodtak.
Az ÁSZ-jelentés külön kitért arra, hogy az MNB alapítványa a befektetéseit egy „lényegében átláthatatlan, a valós vagyon értékelését szinte ellehetetlenítő” struktúrán keresztül hajtotta végre, és ebből sok milliárd forint Matolcsy György fiának környezetéhez, Matolcsy Ádám baráti társaságához került.
A Válasz Online tehát ezen az 500 milliárdon felül talált még 40,3 milliárd + 22,4 milliárd „dugihitelt”, azt írják, hogy az MNB az úgynevezett növekedési kötvényprogramon keresztül ezzel a további, közel 63 milliárd forintnyi kedvezményes kölcsönnel is segítette az ingatlanműveleteket.
Ha valaki lemaradt volna „az ultrasúlyos lenyúlásos sztoriról”, az ebben a könnyen befogadható, olvasmányos cikkben csodálkozhat rá, hogy mi ez a sok pallasathénézés és közpénzkiszervezés.