Sokan úgy gondolják, hogy az intelligencia a siker fő tényezője. A valóságban azonban sok kevésbé intelligensnek tartott ember gyorsabban érhet el sikereket, mint azok, akik intelligensek. Hogy lehet? Íme néhány ok, amelyek választ adhatnak erre a kérdésre.
Előbb gondolkozz, aztán cselekedj?
Az okos emberek gyakran túlságosan szételemzik vagy túlgondolják a helyzetet, mielőtt cselekednének. Minden kockázatot és következményt mérlegelnek, ezért néha meg sem mozdulnak. Mindeközben a kevésbé intelligens emberek nem pazarolnak ennyi időt minden rossz lehetőség számba vételére, és bátrabban teszik meg az első lépést.
A kudarc vajon mi?
A kudarctól való félelem gyakran megakadályozza az intelligens embereket abban, hogy új dolgokat próbáljanak ki. Inkább kivárják a megfelelő időt, ami gyakran soha nem jön el. Másrészt előfordulhat, hogy a kevésbé intelligens emberek nem veszik észre kudarcaikat, és gondtalanul haladnak előre, ami végső soron növeli a siker esélyeit.
Fotó: Maria Korneeva/Getty Images
Jobb önértékesítési képesség
A sikert nemcsak az intellektuális képesség határozza meg, hanem az is, hogy képes-e eladni magát az ember és kapcsolatokat építeni. A kevésbé intelligens illetők általában magabiztosabbak önmaguk reklámozásában, míg az magasabb intelligencia hányadosú társaik gyakran alkalmatlannak érzik magukat, és kevésbé merik megmutatni, mire is képesek valójában.
Légy magabiztos, túlgondolkodás nélkül
A kevésbé intelligens emberek gyakran magasabb önbizalommal rendelkeznek, mint a többiek. Nem lamentálnak túl sokat mások kritikáján vagy ítéletén, így könnyebben megtehetnek nagy lépéseket az életükben.
Kockázatvállalás: ON
A siker gyakran abból fakad, hogy mennyire mersz kockázatot vállalni. Azok az emberek, akik mernek próbálkozni és sokszor kudarcot vallanak, nagyobb valószínűséggel érnek el sikert, mint azok, akik valódi cselekvés nélkül csak az intelligenciára hagyatkoznak. A világ többre értékeli a cselekvést, mint a briliáns gondolkodást.
Csapatmunka, csapatmunka, csapatmunka
A kevésbé intelligens emberek általában jobban tudatában vannak annak, hogy mások segítségére van szükségük a sikerhez. Ezt nem félnek kommunikálni sem: minden további nélkül kiaknázzák a csapatukban rejlő lehetőségeket, és delegálják a feladatokat. Az okos emberek viszont gyakran úgy érzik, hogy mindent maguknak kell csinálniuk, ami pedig igazából csak akadályozhatja a sikerességet.
The post Miért sikeresebbek a kevésbé intelligens emberek? 6 okot is mondunk! first appeared on nlc.