Jó reggelt, itt a 444 napindító hírlevele, az elmúlt 24 óra legfontosabb-említésre méltóbb cikkeivel, a kibontakozó globális kereskedelmi háború közepén. Hírleveleinkre feliratkozni itt lehet.
Az élet itthon
Szerda délután helyett végül csak éjszaka érkezett Budapestre Benjamin Netanjahu. Az izraeli miniszterelnök látogatása egybeesik azzal, hogy az izraeli hadsereg épp Gáza nagy részének szárazföldi megszállásába kezdett bele. Arról, hogy Netanjahu miért épp idejött, kedden írtunk hosszabban.
Tovább elemeztük az új drogtörvényt, közben novemberig hosszabbítaná meg a háborús vészhelyzetet a kormány, és benyújtották a magyar állampolgárság felfüggesztéséről szóló javaslatot is, Nagy Márton most épp a telekomcégek vezetőinek berendelésével érné el, hogy ne emelkedjenek tovább az árak, kiderült, hogy 37 milliárdos osztalékot fizet az MBH, Mészáros Lőrinc borásza pedig Cannes mellett vásárolt luxusvillát. Hír volt még, hogy az oltásregisztrációnál megadott címeken spamel a kormány az Ukrajna EU-csatlakozásáról szóló szavazásról, illetve hogy a HírTV hazudott arról, hogy Magyar Péter kiskorú lányoknak tett volna szexuális ajánlatot az Ötkertben.
Újabb magyar marhatelepeken jelent meg a ragadós száj- és körömfájás, a Qubiton pedig egy állatorvos magyarázta el, miért kell levágni marhák ezreit. A gazdaságra súlyos veszélyt jelentő járvány persze mindenkit megmozgat, Magyar Péter például azzal az ötlettel állt elő, hogy fertőtleníteni kéne az M1-es autópályára felhajtó összes járművet. A járvány miatt korlátozták a Fővárosi Állatkert működését is, és az intézményhez kapcsolódott az a cikkünk is, melyben bemutattuk, hogy a világ legelitebb üvegháza és legdrágább, relaxáció céljára szolgáló épülete lehet az elátkozott sorsú Biodómból.
Tegnap is foglalkoztunk még a kedd esti budapesti tüntetéssel, ami aztán hídfoglalásokba futott ki, kiemelve, hogy a hídlezárás tényleg nem normális dolog, de pont ez a lényege. Közben Sulyok Tamás reagált az utóbbi időszak utcai politikai támadásaira, és megírtuk azt is, hogy igen gyanúsak a KSH szegénységi adatai. Az MCC számaival viszont nincsen gond, Orbán Balázséknak idén is leesett 22 milliárd a Moltól.
Egy új korszak
Szerda este Trump berobbantotta a globális vámháborút, 20 százalékos vámot vetnek ki az EU-ra, 54 százalékos vámot Kínára, de a világ szinte egyetlen országa sem ússza meg az újabb terheket. A következmények egyelőre beláthatatlanok, de nem túl rózsásak.
Amerikai hír volt még, hogy miközben már tervezik, milyen költségekkel járna Grönland megszállása, Washingtonban kiakadtak, mert Európa nem vásárolna már annyi fegyvert tőlük, hogy Trump nemzetbiztonsági emberei privát Gmail-fiókjaikról intéztek kormányzati ügyeket, és írtunk arról is, hogy hiába Elon Musk rengeteg pénze, a demokraták által támogatott jelölt nyerte a wisconsini legfelsőbb bírósági választást, ráadásul történelmi visszaesést produkáltak a globális Tesla-eladások, és ha mindez nem lenne elég, az amerikai sajtóban már az szivárog, hogy Musk nemsokára elveszítheti kormányzati megbízatását.
A New York Times gigantikus, egy éven át készített anyaga nyomán mutattuk be, hogy a legsikeresebb ukrán műveletekhez konkrét amerikai támogatás kellett, és közben hír volt, hogy Putyin egyik főembere Washingtonba utazik, hogy Trump egyik főemberével tárgyaljon, miközben amerikai politikusok kétpárti bizottsága 500 százalékos vámmal sújtaná azokat az országokat, melyek orosz olajat vásárolnak.
És hír volt még a világból,
Kadirov a csecsen belügyminisztérium kurátorává nevezte ki a 17 éves fiáta török kormány gazdasági szabotázskísérletnek nevezte a vásárlásmentes napra vonatkozó ellenzéki felhívásokatés hogy 350 medve kilövését hagyta jóvá a szlovák kormány.