Miután a Tisza aláírásgyűjtő pultjait több támadás érte, és Magyar Péter többször is követelte a köztársasági elnök kiállását „a béke és a megtámadott honfitársai mellett”, reagált Sulyok Tamás – többek között erre is – egy hosszabb bekezdésben.
„Az elmúlt napokban, hetekben a politikai közbeszédben erőre kapott az agresszív hangvétel, és sajnos megjelent a fizikai erőszak is. Az utcán és – ami Magyarországon szokatlan – az Országgyűlésben is” – írja Sulyok.
Bejegyzését azzal a közérdekű információval kezdi, hogy „jövő tavasszal országgyűlési választás lesz Magyarországon”, és ha nagyon megerőltetjük magunkat, akkor azt lehet a konkrétumokat kerülő közlemény fő mondandójának mondani, hogy tisztelni kell a politikai ellenfelek emberi méltóságát. „Aki az ellentábor politikusaival, a média munkatársaival és bárkivel szemben, akit ellenfélnek gondol, az elemi tiszteletet sem tanúsítja, aki fenyegetéssel, hergeléssel, szélsőséges demagógiával akar politikai tőkét kovácsolni, kattintást vadászni, az egyúttal – szándéka ellenére – a vele nem rokonszenvező közönség egyes tagjaiban saját magával és szimpatizánsaival szemben is felszítja az agressziót” – írja Sulyok Tamás, aki egy ponton így kiált fel: „Még nincs késő, most kellene megállni!”
(Már amennyiben a hivatalos Facebook-oldalán olvasható bejegyzés az ő véleményét tükrözi, mert ez nála nem egyértelmű.)
Több témát is érint bejegyzésében a köztársasági elnök, de a legnagyobb teret annak a kérdésnek szenteli, hogy nem szabadna kocsmai stílusban megnyilvánulni a köztársasági elnökről. „Ha a legfőbb közjogi méltóság, a köztársasági elnök kocsmai stílusban, ordenáré jelzőkkel illethető a közbeszédben, akkor hol húzódnak az erkölcsi megengedhetőség határai a rendőrrel, a polgármesterrel, az óvónővel, a bolti eladóval, a hatósági ügyintézővel, a füvet nyíró szomszéddal szemben?” – teszi fel a kérdést. „Ugyanaz a szó, mondatfüzér, ami az offline világban olykor csak egy egyszerű fricska, a virtuális térben virtuális lincseléssé fajulhat. A virtuális lincselés pedig könnyen nem csak lelki traumákhoz, de fizikai erőszakhoz is vezethet. Az elmúlt esztendő politikai merényletei – közel és távol – megmutatták ennek valós veszélyét.”