Ókori tárgyra bukkant egy hároméves kislány Izraelben – számolt be róla a Live Science. Ziv Nitzan családjával együtt a Tel Azekah nevű régészeti területen kirándult, amikor felvett a földről egy érdekes követ. Mint később kiderült, a gyermek nem egy egyszerű kavicsot talált, hanem egy értékes leletet.
Amint megpillantották a követ, szülei azonnal felismerték, hogy a lány valami igazán különlegesre akadt, ezért értesítették az Izraeli Régiségügyi Hatóságot (IAA).
Kánaán ókori városállamok összessége volt, amely a mai Izrael, Libanon, Szíria, Jordánia és a palesztin területek bizonyos részeit foglalta magába. A szkarabeuszok fontos szimbólumai voltak a kánaáni vallásoknak és kultúrának, ezért gyakran találni sírokban, épületromok közt olyan amuletteket és pecséteket, amelyek ezeket a rovarokat ábrázolják. Ez a jelkép az ókori Egyiptomból ered, ahol szent állatnak tekintették a szkarabeuszokat, így az ilyen leletek azt is bizonyítják, hogy a kánaáni városállamok szoros kapcsolatban álltak Egyiptommal.
A szkarabeuszok valójában ganajtúró bogarak, amelyek arról ismertek, hogy trágyából formált golyókat görgetnek. Az egyiptomiak ezért napistenükkel hozták őket kapcsolatba, aki vallásuk szerint a napkorongot görgette az égen.
The post Kirándulás közben bukkant négyezer éves kincsre egy kislány first appeared on 24.hu.