A pattanások hajlamosak a lehető legrosszabb időpontban (például valamilyen fontos esemény előtt) és a legrosszabb helyeken megjelenni. És persze mind hallottuk már, hogy ha nyomkodjuk, attól csak rosszabb lesz, de ha egyszer meglátjuk a tükörben, nehéz a kezünknek megálljt parancsolni. Főleg, ha a piros pukli fájdalmas is, vagy épp rossz helyen van – gyakran kapjuk magunkat azon, hogy már megint a pattanást piszkálgatjuk. Pedig ez az egyik legrosszabb dolog, amit tehetünk vele!
Fotó: Getty
Ezért ne nyúlkálj a pattanáshoz
A pattanások egy része simán meggyógyulna magától viszonylag hamar, ha nem kezdenénk el nyomkodni, gyötörni őket. Vannak olyanok, amelyeket óvatosan, ügyesen ki lehet nyomni (igen, a nagy, fehér közepűekre gondolunk), de azt csakis tiszta kézzel vagy zsebkendővel, óvatosan és kíméletesen, utána fertőtlenítve szabadna megtenni. Ha a szívünkre tesszük a kezünket, bizony be kell vallanunk, hogy a legtöbb pattanásunkkal nem vagyunk ennyire elővigyázatosak. És nem csak azokhoz nyúlunk, amelyek láthatóan könnyen kezelhetők, hanem bizony a piros göböket is „szeretjük” megpróbálni eltüntetni. (Általában a „szétgyilkolni” a megfelelőbb kifejezés…) Aminek a vége gyakran az, hogy csak rontunk a helyzeten. Mutatjuk, miért nem kéne a pattanásokat nyomkodni és piszkálgatni.
Ha a pattanásban lévő faggyút, baktériumokat mélyebbre préseled a nyomkodással, súlyosbodhat a gyulladás.
A kezeddel a baktériumokat átviheted a környező területekre.
Ha a nyomkodás miatt sebesedik a pattanás, az hozzájárul ahhoz, hogy a gyógyulást követően heg maradjon utána.
A felerősödő gyulladás és a bőr károsodása növeli a hiperpigmentáció esélyét, folt maradhat a pattanás után.
A pattanástapasz a barátod
Nem véletlenül egyre népszerűbbek a pattanástapaszok. Egyrészt ha letapasztod a pöttyöt, biztosan nem fogod piszkálni, nyomkodni, kapargatni. Szóval nem lesz sebes, nem fertőződik el. Másrészt ezek a tapaszok olyan összetevőket juttatnak a bőrre, amelyek segítik a gyógyulást, csökkentik a gyulladást és a hegesedés kockázatát. A Garnier Pure Active pattanástapasz BHA-val segít felszívni a nedvességet és a szennyeződéseket. 8 órán keresztül a bőrödön hagyhatod – akár nappal is. Az ultravékony tapaszok láthatatlanul simulnak a bőrre, szinte észrevétlenek minden bőrtónuson, diszkrét védelmet nyújtanak. Viszont láthatóan csökkentik a pattanásokat, ellaposítva azokat kevésbé feltűnővé teszik. A hidrokolloid tapaszok egy védőréteget hoznak létre a pattanásokon, olyan környezetet teremtenek, amely kedvező a gyulladt bőr gyógyulásának.
Így használd a pimple patch-et
Először mindig tisztítsd meg az arcbőrödet – ha szükséges, mert általában problémás a bőröd, akkor használj kimondottan bőrhibák ellen kifejlesztett tisztítót.
Ne próbáld kinyomni a pattanást, mielőtt feltennéd a tapaszt.
Ne használj hidratálót a pattanás környékén, mert úgy nehezebben marad fenn a tapasz.
A pimple patch-et a tiszta, száraz bőrödre helyezd fel. A Garnier Pure Active pattanástapasz két méretben kapható, minden pattanásra találhatsz megfelelőt.
Finoman nyomd rá a bőrödre.
Hagyd hatni legalább 8 órán keresztül. Nappalra vagy éjszakára is felteheted.
Óvatosan távolítsd el a tapaszt – csipesszel (akár szemöldökcsipesszel) lesz a legkönnyebb dolgod.
Tisztítsd és ápold a bőrödet a szokásos módon, ha szükséges, akkor válassz bőrhibák elleni szérumot, nappali krémet, fényvédőt.
Garnier Pure Active pattanástapasz – kétféle méretben kapható
The post Ne piszkáld a pattanásod! Tapaszd le, és gyorsabban gyógyul first appeared on nlc.