Súlyos veszélybe került egy hetvenes éveiben járó floridai férfi, miután egy rendkívül ritka fertőzés támadta meg a beültetett defibrillátorát. A fertőzés oka egy vaddisznó lehetett, amit korábban ő maga dolgozott fel – írja a Science Alert.
A férfinél a vaddisznó feldolgozása után évekkel jelentkeztek csak az első tünetek, ekkor lázat, időszakosan jelentkező fájdalmat, és a mellkas bal oldalán a bőr megkeményedését tapasztalta egy esettanulmány szerint. Amikor az orvosok rájöttek, miről is van szó, a bakteriális fertőzés már meg is támadta a férfi defibrillátorát, átjutott a mellkasfalon, a bal kulcscsont alatti vénán és a bal kamra izomszövetébe.
A brucellózis a leggyakoribb bakteriális fertőzés, amely állatról emberre terjed, és általában tehenek, kecskék, juhok és sertések terjesztik. A fertőzés kezelése nehézkes lehet, mivel évekig megbújhat az immunsejtekben, és csak enyhe, lázas tüneteket okoz, amelyek véletlenszerűen jönnek és mennek. Mivel a baktériumokat nehéz izolálni a laboratóriumban, és könnyen összetéveszthetők mással, a vérvizsgálatok sem mindig tudják kimutatni.
Az Emerging Infectious Diseases című folyóiratban megjelent kutatás szerint ráadásul a defibrillátorok pedig tökéletes helyet biztosítanak a Brucella baktériumoknak, ugyanis az antibiotikumokat nehéz ezekbe az implantátumokba juttatni a korlátozott vérellátásuk miatt. Bár súlyos és életveszélyes, a defibrillátor Brucella fertőzése rendkívül ritka. Egy korábbi, 30 éves vizsgálat során mintegy 5287 defibrillátoros beteget vontak be, és csak egy betegnél tudtak kimutatni a fertőzést.
A férfinél végül hat hétbe és kétféle antibiotikum szedésébe került, mire a fertőzöttség megszűnt. A pácienst négy hónappal a régi eltávolítása után új defibrillátort kapott, és csak most, nagyjából három évvel később jött el az a pont, hogy a vére már nem mutat bizonyítékot a brucellózisra.
The post Vaddisznó által terjesztett kór miatt került életveszélybe egy idős férfi first appeared on 24.hu.