Törőcsik Franciska színésznő úgy érzi, hogy a társadalom olyan nyomást helyez a nőkre, aminek hatására hajlamosabbak lehetnek a versengésre, de szerinte a tipikus sztereotípiák közül már jó pár megdőlt, amikkel a női barátságokat jellemezték. „Aki egy idő után jól átlátja a dolgokat, rájön, hogy egy áhított szerep kapcsán nem egymást, hanem leginkább önmagunkat kell legyőznünk. Nem hiszek abban, hogy másokon átgázolva, könyökölve hosszútávon előre lehet jutni, ami igazán számít az az a minőség, amit saját magad képes vagy felmutatni és képviselni. Nem mindig arra van szükség, amit te nyújtani tudsz, de ezt is el kell tudni fogadni” – mondta el a Glamournak Franciska.
„Saját magam is tapasztalom, hogy a szakma berkein belül is létezik a barátság. Ha egy megkeresés kapcsán bármilyen kérdésem van, bármikor fel merem hívni tanácsért a kolléganőimet, és sosem ütközöm falakba. Példának okáért a Hunyadi-sorozatban lettünk barátok Rujder Vivivel és Hermányi Mariannal, akikkel mindig nagyon szurkolunk egymásnak, elismerem és nagyra tartom őket, sosincs köztünk negatív energia, sem a forgatásokon, sem azokon kívül” – fejtette ki Franciska.
Fotó: Martin Wanda
Különös véletlen, hogy Az év színésznője kategória jelöltjei között a Franciska által említett Hermányi Mariann is helyet kapott. Ő is nagyon hisz benne, hogy létezik barátság a színész szakmán belül, és nagyon erősen törekszik arra, hogy ezeket megóvja. „Szerintem a barátság kettéágazik, ha az ember színész. Egyrészt vannak azok a régi barátságok, amik a pályánk előtt köttettek és vannak az újabbak, többnyire szakmán belül. Előbbieket nagyon nehéz, de annál lényegesebb fenntartani, utóbbiaknál pedig fontos, hogy bár kollégák vagyunk, ha leülünk otthon a konyhában meginni egy pohár bort, elsősorban emberek vagyunk és csak másodsorban színészek. Ilyen helyzetekben, vagyis a való életben, a színház ajtaján kívül a szakmánk másodlagos” – hangsúlyozta Mariann, aki nem gondolja, hogy a rivalizálás és a féltékenység a női barátságok kiváltsága lenne.
„A féltékenység egy emberi érzés, amiről beszélni kell. Nem lenne értelmes dolog azt állítani, hogy kollégák vagy barátok között nem üti fel fejét a féltékenység időről-időre. Ha fontos számunkra az adott kapcsolat, ezt nyíltan el kell mondani. A barátság alapja a kommunikáció, és fontos, hogy ne csak az örömön osztozzunk, hanem a fájdalmakon is. Akkor is legyél a barátom, ha nekem épp nem jó, vagy ha kicsinyes vagyok, esetleg féltékeny, és akkor is, ha minden rendben velem. Ez természetesen fordítva is így működik és talán ez a barátság egyik fokmérője” – fűzte hozzá a színésznő.
The post Törőcsik Franciska: „Nem hiszek abban, hogy másokon átgázolva előre lehet jutni” first appeared on nlc.