A brit kormány azt tervezi, hogy a szerzői jogi törvény megváltoztatásával több mesterségesintelligencia-vállalatot vonzana a területére. A javasolt változtatások lehetővé tennék a cégek számára, hogy bármiféle engedély vagy díj megfizetése nélkül képezhessék ki a modelleket az interneten található művészek tartalmai alapján, kivéve, ha az alkotók direkt, előzetesen visszautasítják azt – írja a TechCrunch.
Az Is This What We Want?, vagyis Ezt akarjuk? című lemezhez olyan világsztárok adták a nevüket, mint Hans Zimmer, Kate Bush, Billy Ocean, a The Clash és még sokan mások, összesen közel 1000 brit előadó. A lemez azonban nem épp egy klasszikus zenegyűjtemény, az előadók ugyanis az üres stúdióik némaságát rögzítették. A 12 „dal” címe pedig egybeolvasva egyértelmű üzenetet fogalmaz meg:
A brit kormány nem legalizálhatja a zenelopást azért, hogy az MI-cégek meggazdagodjanak.
1000 UK Artists
Ed Newton-Rex, a projekt szervezője az album kiadása mellett petíciót is indított a jogosulatlan mesterségesintelligencia-képzés ellen, amelyet elmondása szerint már több mint 47 ezer író, képzőművész, színész és a kreatív iparágakban dolgozó személy írt alá. A zenei szakember szerint évtizedeken át azt mondták nekik, hogy muszáj megosztani a munkájukat a neten, ugyanis csak így szerezhetnek pénzt a CD-eladások bedőlése után.
Most meg azzal védekezik a kormány, hogy mi tettük fel ingyen a zenénket az internetre
– mondta, hozzátéve, hogy számos zenész ismerőse kereste meg azzal, hogy nem hajlandó többet feltölteni a zenéjét semmilyen streaming-oldalra. A néma albummal tehát azt akarják bemutatni, milyen jövő vár ránk, ha egyre több zenész dönt majd így a sorozatos lopások miatt.
The post „A brit kormány nem legalizálhatja a lopást” – 1000 előadó állt ki az MI-zene ellen first appeared on 24.hu.