„Nyilvánvalóan politikai utasításra, azonnali hatállyal kirúgták Ruszin-Szendi Romulusz volt vezérkari főnököt a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről. Altábornagy úr 2021 óta tanított tiszteket és tisztjelölteket, havi bruttó 150 ezer forintért az egyetemen. Most csütörtökön is órát tartott volna” – írja bejegyzésében Magyar Péter, aki február közepén igazolta le a Tisza honvédelemért felelős szakpolitikusának a volt vezérkari főnököt.
Magyar szerint „itt tartunk 2025-ben Magyarországon: Orbán Balázs a miniszterelnök politikai igazgatója, a hazaáruló kijelentései után ugyanezen egyetem Tanácsadó Testületének elnöke maradhatott, de a volt vezérkari főnököt azonnal eltávolítják, mert a TISZA szakértőjeként jobbító szándékú kritikát fogalmazott meg”.
Szerinte „ahhoz is gyávák voltak, hogy konkrétan leírják, hogy a kirúgás oka a TISZA-hoz való csatlakozás”.
Posztjában idézte azt is, hogy mivel indokolták a közszolgálati jogviszony azonnali megszüntetését:
„Számos sajtótermék közölte azt a hírt, mely szerint Közalkalmazott (Ruszin-Szendi Romulusz – a szerk.) 2025. február 15. napján nyilvános rendezvényen a Magyar Honvédségről és annak vezetéséről egyértelműen olyan kijelentéseket tett, amelyek kifejezetten alkalmasak különösen a Magyar Honvédség, illetve a Magyar Honvédség vezetői jó hírnevének csorbítására és társadalmi megítélésének hátrányos befolyásolására. Kijelentései alkalmasak továbbá a Magyar Honvédségbe vetett társadalmi bizalom csökkentésére. A Közalkalmazott az Egyetem kutatójaként, kiemelten magas rangú és beosztású volt katonaként olyan kijelentéseket tett nyilvánosan, amelyek hátrányosan érinthetik az NKE egyik meghatározó feladatát, a honvéd tisztképzés hatékonyságát, s csökkenthetik a kedvet a katonai, illetve egyéb más hivatásos pálya iránt.”
10:29 – Frissítés:
Az ügyben kerestük a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet, a 444-nek küldött hosszú válaszukban azt írták, „Ruszin-Szendi Romulusz 2025. február 15-én, nyilvános rendezvényen a Magyar Honvédségről és annak vezetéséről egyértelműen olyan kijelentéseket tett, amelyek kifejezetten alkalmasak különösen a Magyar Honvédség jó hírnevének csorbítására és társadalmi megítélésének hátrányos befolyásolására, továbbá a Magyar Honvédségbe vetett társadalmi bizalom csökkentésére.Az NKE kutatójaként, kiemelten magas rangú és beosztású volt katonaként olyan kijelentéseket tett nyilvánosan, amelyek hátrányosan érinthetik az NKE egyik meghatározó feladatát, a honvéd tisztképzés hatékonyságát, s csökkenthetik a kedvet a katonai, illetve egyéb más hivatásos pálya iránt”