A grafológia a kézírást vizsgálja, hogy a betűk vonalai, mérete, dőlése, vastagsága segítségével értelmezze a személyiségjellemzőket és a pszichológiai vonásokat. Többek között a „h”-betű írása is információkat tárhat fel az adott személy mentális állapotáról, az analitikus képességéről, a tudatalattijának gondolatairól, sőt akár a legmélyebb vágyairól is.
A grafológia ugyan nem tekinthető egzakt tudománynak, több területen – például állásinterjúnál vagy kriminalisztikai vizsgálatoknál – használják, mert lehetővé teszi az érzelmi és pszichológiai jellemzők gyors értékelését. A grafológusok szerint a kézírás túlmutat a betűk esztétikáján, hiszen minden egyes vonal árulkodó jeleket tartalmaz arról, hogyan gondolkodik és cselekszik az egyén.
Mielőtt megértenénk az írás és az intelligencia kapcsolatát, lényeges meghatározni, mit jelent intelligensnek lenni. A pszichológiában az intelligencia a tapasztalatból való tanulás, a problémamegoldás, az új helyzetekhez való alkalmazkodás és a kritikus gondolkodás képességével függ össze.
A magas értelmi képességgel rendelkező emberek leggyakoribb jellemzői közé tartoznak:
Jó megfigyelőképesség
Logikus és strukturált gondolkodás
Tanulás iránti folyamatos kíváncsiság
Kreatív és gyors problémamegoldás
Empátia és alkalmazkodóképesség
A „h”-betű jellemzői magas intelligenciával rendelkező embereknél
A grafológia szakértői szerint az intelligens emberek általában bizonyos mintákat követnek a „h”-betű írásakor – írja a Globo. A leggyakoribb jellemzők a következők:
Strukturált és kiegyensúlyozott „h”: Amikor a „h”-betű határozott, jól arányos vonalakkal, egyértelmű vízszintes áthúzással íródik, az egy rendezett, logikus elmét tükröz, amely kiválóan képes az információk feldolgozására.
Egyenes és meghatározott vonalak: Ha a függőleges vonalak erősek, a vízszintes vonal pedig megfelelően van elhelyezve, ez érzelmi stabilitást, önkontrollt és rendezett gondolkodást jelzi.
Megfelelő betűköz: A betűk közötti optimális távolság nyitott elmét és objektív elemzőképességet sugall.
Másrészt, aki a „h”-betűt szabálytalan vagy következetlen vonalakkal írja, annak elméje lehet kreatív, ám előfordulhat, hogy hajlamos a szétszórtságra vagy bizonyos életterületeken a fókusz hiányára.
Amúgy a kézírás alapján nemcsak az ember jellemére lehet következtetni, hanem akár az egészségi állapotára is.
Magas vérnyomás: A magas vérnyomás mellett papírra vetett szöveg betűi nagyon reszketegek, az írás teljesen eltérhet ugyanannak az embernek normális vérnyomás mellett papírra vetett írásától.
Skizofrénia: írás közben kontrollálni a kezet komoly feladat az agynak, skizofréniás páciensek esetében sokszor nem is sikerül. Az írásuk szinte olvashatatlan, és az is jellemző, hogy az egyes részeit mintha nem is ugyanaz az ember írta volna.
Várandósság: a kézírás megváltozása állítólag már az előtt árulkodó lehet, hogy az illető nő tudatában lenne a terhességének. Vizsgálatok szerint a várandós nő írásában nagyobb hangsúlyt kapnak a betűk középső zónái, azon belül is az “o” és az “a”.
Autizmus: az autisták írásképe is őriz jellegzetes vonásokat. Ilyen a “hezitálás”, a sok megszakítás az írásban. Ennek oka, hogy a motoros funkciók romlása miatt az agy és a felső végtagok közötti kommunikáció rossz, amit tovább súlyosbít, hogy az érzékelőrendszer hiányosságai miatt a beteg sokszor nem találja el a pontos helyet a papíron, ahová a tollat tennie kellene.
Parkinson- és Alzheimer-kór: előbbi betegségre jellemző a remegés, a lassúság, a merevség és a rossz egyensúlyérzék, ami az írásképben úgy mutatkozik meg, hogy az illető nagyon apró, görcsös betűkkel ír, az írásképe zsúfolt, olvashatatlan. Ezzel ellentétben az Alzheimer-kórra a túlságosan is szellős íráskép a jellemző, ami a betegséget uraló feledékenységre vezethető vissza.
Kiemelt fotó: illusztráció, iStock
The post Így írják a legintelligensebb emberek az „h”-betűt! first appeared on nlc.