A British Pathé végeláthatatlan filmtárában szinte percenként akadhat érdekességekre az ember: ebből szemezgető korábbi cikkeinkben bemutattuk többek közt az egy repülőn útközben kereket cserélő nőt, az ötvenes évek arcmasszírozós luxuságyát, illetve a magyarokat, akik motoron ülve fociztak. Ehhez a sorhoz kitűnően kapcsolódik a gyűjtemény hivatalos Facebook-oldalán feltűnt egyperces filmrészlet, ami a middlesexi Greenford egy tapétagyárába enged betekintést.
Az 1963 áprilisában született felvételnek szinte minden kockája meglepő, hiszen előbb a téglavörös szín az előre beragasztózott nyers tapétákra való felvitelét, majd a fából faragott minták egyikéből születő lenyomatok készítését, a részlet közepén pedig a nyomatok készítésének legegyszerűbb módját látjuk – azt a mozdulatot, amivel egy dolgozó akár napi 700 méternyi terméket is képes volt előállítani.
A sor ezzel még nem ér véget, hiszen fél perc után hirtelen a fatapéták világába kerülünk át, ahol megtudhatjuk, hogy a hámozott furnérból születő anyagon milyen hosszan kell dolgozni ahhoz, hogy elnyerje a végső arcát, majd megnézhetjük, hogy miként készítik elő a festéket egy ragasztóréteggel magához vonzó – az első másodpercekben ennek felvitelét látjuk – anyagot.
A teljes, közel háromperces felvétel itt, a British Pathé Youtube-oldalán látható, és további érdekességeket is rejt, hiszen bemutatja a mintafestőket, a színkeverést, valamint a nyomódúcok gyártását és használatát is:
The post Elképesztő film mutatja be a hatvanas évek egy meglepő módszerekkel dolgozó tapétagyárát first appeared on 24.hu.