A magát fideszes disznóságokon felháborodásra specializáló Hadházy Ákos saját írásaihoz képest is egzaltált, ugyanakkor alapos írást tett közzé, miután a Tisza kongresszusán kiderült, hogy Ruszin-Szendi Romulusz lett a párt honvédelemért felelős szakpolitikusa.
Ruszin-Szendi előbb a Honvédelmi Minisztérium államtitkára, majd 2021-23 közt a honvédség főparancsnoka volt, Hadházy szerint ezekben az időszakokban többszörösen korrumpálódott és morálisan is megsemmisült egészen változatos, jellegzetesen fideszes disznóságokkal, a magáncélú közpénzégetéstől az átláthatatlan fegyverbeszerzéseken át egy olyan tisztogatás levezényléséig, aminek keretében indoklás nélkül mentettek fel 2000 tisztet. Oroszpártiságáról és migránsellenes propagandaszólamairól nem is beszélve.
Hadházy írása a Facebookon az indulattal arányosan sok reakciót kapott, és az érintetteknél is betalálhatott, mert másnap Magyar Péter és Ruszin-Szendi Romulusz közös videóban igyekezték elhessegetni a vádakat. Magyar többek közt arról beszélt, hogy Hadházynak fogalma sincs, miért kellett távoznia Ruszin-Szendinek. A honvédség főparancsnoka pedig azt közölte, hogy a fegyverbeszerzésekről végső soron a politikusok döntenek, valamint hogy ha ő nem rúgja ki a 2000 tisztet, jött volna helyette valaki más, aki még többet.
Magyar és Ruszin-Szendi magyarázata nem teljesen elégítette ki Hadházyt, aki a videóra újabb, az előzőnél valamivel kevésbé indulatos írásban ismételte el vádjai azon részét, amikre szerinte a Tisza felől nem érkezett magyarázat. Erre válaszul Ruszin-Szendi megélhetési politikusnak nevezte Hadházyt, aki viszont-viszontválaszában egy teknőssel igyekezett bizonyítani, hogy neki állatorvosként igenis van rendes megélhetése. A vita ezzel valószínűleg nem ért véget, Magyar és Hadházy az előbbi tényezővé válása óta rendszeresen csapnak össze a nyilvánosság előtt, az egyik sarokban a legnépszerűbb, a másikban a sokak által leghitelesebbnek tartott ellenzéki politikussal.
Akárcsak Ruszin-Szendi, Magyar és Hadházy is a Fideszből érkeztek. Magyar egy éve, a gyermekvédelmi botrány idején hagyta ott volt kénytelen otthagyni jól fizető és kényelmes állami állásait. Hadházy 2013-ban leplezte le a trafikmutyit, majd távozott a Fideszből. Hármuk kapcsán így különösen égető a kérdés: mekkora fideszest, illetve ex-fideszest hajlandó az ember lenyelni?