Ennek az enyhén szólva is ártalmas mítosznak, hiába ismételgetik kitartóan, semmi alapja nincs. Manapság II. Katalin cárnőt, aki 1762 és 1796 között ült az Orosz Birodalom trónján, egyesek a modernizációs törekvései, felvilágosult abszolutizmusa, illetve birodalmának globális nagyhatalmi tényezővé emelése miatt értékelik. Ezzel együtt udvarában és azon kívül is bőven akadtak ellenségei, akik szenzációs és gyomorforgató pletykákat terjesztettek róla. Az obszcén rágalmak egyik legjellemzőbb terepe a cárnő szexuális élete volt.
Természetesen nem ő volt az első, akit ilyen vádak értek, a történelem során a nagy hatalmú nőkkel kapcsolatos szóbeszédek általában a promiszkuitásra, a szexuális szabadosságra és a devianciára koncentráltak, gondoljunk csak Kleopátrára, Marie Antoinette-re vagy Boleyn Annára, és a lista hosszan folytatható. Ám a Nagy Katalinról alkotott történet különösen megragadta az emberek vizuális fantáziáját.
Azt terjesztették róla, hogy agyonzúzta a lova, amikor bestialitásra készült, vagyis közösülni akart az állattal, és a csődör rázuhant. A rágalom szerint a hámok és csigasorok, amik a cárnőt rendeltetési helyén tartották, hirtelen felmondták a szolgálatot. Az igazság azonban sokkal földhözragadtabb: Katalin 1796 novemberében hunyt el, miután agyvérzés érte a mosdójában.
The post Tényleg bestialitás során halt meg Nagy Katalin cárnő? first appeared on 24.hu.