Kulcsár a területen a szerinte legfontosabb dologgal kezdte az előadását, ami az, hogy
a magyar sport nemzeti kincs, aminek hagyományaira és eredményeire mindannyian büszkék lehetünk. Olyan örökség, amelyet felelősséggel, szakértelemmel, és gondos odafigyeléssel kell ápolnunk.
Elmondta, hogy 2010 óta a sport stratégiai ágazat itthon, így soha nem látott politikai támogatást, és jelentős állami forrásokat kapott. Ezzel együtt nem kizárólag a versenysport szemüvegén át tekintve óhatatlanul felmerülnek kérdések:
Vajon sikerült-e a sportnak beteljesítenie a társadalmi küldetését
Az eredményesség tükrözi-e az óriási pénzügyi ráfordítást, és a politikai figyelmet?
Milyen hatással van a sport megítélésére, hogy a közpénzek felhasználása átláthatatlan, és emiatt rávetül a tisztességtelenség árnyéka?
Kulcsár felhozott a magyar társadalom egészségügyi állapotát bemutató adatokat, köztük azt, hogy a születéskor várható élettartam a negyedik legalacsonyabb az EU-ban. Szerinte a számok kijózanítóak, és számon kérhetők a sportélet hazai berendezkedésén is. Hozzátette, hogy a mindennapi testnevelés bevezetése mellett is háttérbe szorult a sport társadalmi egészséget szolgáló mivolta.
A sportnak olyan eszköznek kell lennie, ami jobb életminőséget, erősebb közösséget, és egészségesebb nemzetet teremt
– fogalmazott, hozzátéve, hogy a versenysport és a tömegsport támogatása mellett komoly egyenlőtlenség áll fenn.
The post Kulcsár Krisztián: A sportnak olyan eszköznek kell lennie, ami egészségesebb nemzetet teremt first appeared on 24.hu.