Jó reggelt, itt a 444 napindító hírlevelének hétvégi kiadása, az elmúlt hét legfontosabb-érdekesebb nagyobb cikkeivel, anyagaival. Többféle hírlevelünk között itt lehet válogatni.
Mi volt ez a hét?!
Hétösszegző videóriportunkban bemutattuk, hogy a Fidesz teljes valótlanságokkal reagált az óriási nézettségű Direkt 36-dokumentumfilmre, Orbán pedig megtalálta, mi az igazán jó Magyarországnak: ha Németországban erősödik a szélsőjobboldal. Közben Magyar Péter évfordulós Partizán-interjúja is hevesebben alakult a vártnál.
Eljött ugyanis az évfordulója Magyar Péter politikai színre lépésének, ezért újranéztük a híressé vált tavalyi partizános interjút, és megnéztük az újat is, ami a végére Magyar és Gulyás Márton közötti csörtévé változott. A Lakmusz pedig bemutatta a 13 millió forintért rendelt diákhiteles tanulmányt, ami miatt Magyar Péter a legtöbb támadást kapta.
Sikeres volt a hallgatók tiltakozása a MOME-n: a szenátus nem szavazott bizalmat Koós Pál rektornak, aki ezután lemondott. Arról, hogy mi történt az első modellváltó egyetemen és mi jöhet majd ezután, múlt héten részletesen írtunk.
Orbán Viktor a héten Budapesten fogadta a német szélsőjobboldali pártvezért, régi tabukat döntve meg ezzel az európai politikában, ott voltunk kettejük sajtótájékoztatóján is, és mint elemzésünkben írtuk, Orbán megtette tétjeit, és kimondta, hogy az AfD-ben látja a jövőt. Pénteken bejelentette távozását Orbán régóta posztján lévő sajtósa, Havasi Bertalan, mi a legemlékezetesebb pillanataival búcsúztunk tőle.
Megírtuk, hogy Orbánnak azért nem minden nemzetközi hálózattal akad problémája, és ott voltunk emellett a Nézőpont Intézet fakenews-konferenciáján (?!), valamint elmentünk Salgótarjánba, ahol az 1946-os széncsata 79. évfordulójára emlékeztek meg.
Az adóhivatal szerint egy több mint száz vállalkozásból álló hálózat „közel 10 milliárd forint vagyoni hátrányt okozott a központi költségvetésnek”. Egy kis szeletre fókuszálva megmutattuk, hogyan működött a nagy egész, amely információink szerint a NAV által mondottnál több pénzt tüntethetett el. Friss KSH-s adatok nyomán írtunk arról, hogy a magyar ipar olyan pocsékul zárta az évet, hogy ezt már a németekre se lehet rákenni, és hogy az akkugyártás egyelőre nagyon nem akarja felfelé lökni a magyar gazdaságot. Írtunk emellett arról is, hogy ha így megy tovább, a bolgár minimálbér is nagyobb lesz a magyarnál pár év múlva.
Kiderült az is, hogy az ügyészség újabb bűncselekmények elkövetésével gyanúsította meg az Integritás Hatóság elnökét Bíró Ferencet, és bizarr fordulatként egy szélsőjobbos spirituális vezető is belekeveredett a sztoriba.
Átlagos NER-es hírek rovatunkban beszámoltunk róla, hogy Rogán Antal ügyvéd barátja Száraz Istvánnak adta el a csodás panorámájú Hármashatár-hegyi ingatlant, Tiborcz István pedig saját készítésű ginnel állt elő.
Kommandósok vitték el kedden M. Lászlót két kiskorú megerőszakolása miatt. Korábban a férfi kétszer volt börtönben: 17 évesen lefejezett egy 12 éves gyereket, majd megpróbált megölni egy másikat. Utánajártunk a korábbi bűncselekményeinek és kriminológust kérdeztünk, megelőzhető lett volna-e valahogy mindez, miért nem kapott például korábban életfogytot a férfi.
Még Rákosrendezőnél is van súlyosabban szennyezett terület Budapesten: az Óbudai Gázgyár területe. Ahol az MVM a kormány segítségével bújik ki a terület megtisztítására vonatkozó kötelezettsége alól. A költségek akár a 40 milliárd forintot is elérhetik, a szennyezés a budapesti ivóvízbázist fenyegeti.
Oktatás-egészség
A Pressley Ridge Magyarország Alapítvány több mint 20 éve foglalkozik az iskolákban problémás viselkedésű gyerekekkel egy amerikai modell alapján, amelynek célja, hogy a gyerekek megtanulják kezelni viselkedésüket, miközben pozitív visszajelzésekkel és élménypedagógiával építik őket. Az eredmény: csökkent lemorzsolódás, kevesebb fegyelmi ügy, és javuló tanulmányi eredmények.
A Qubit a covid ötéves évfordulójára időzítve írt arról, hogy bár az oltások milliók életét mentették meg, a covidvakcinák iránt tanúsított szkepszis egyre nő. És mivel a globalizáció során az embernek egyre több alkalma van találkozni a különböző vírusokkal, szinte biztos, hogy nem ez volt utolsó nagy járvány, amivel korunkban meg kell küzdeni. Valamint megnézték azt is, hogy mi indokolja a D-vitamin elképesztő népszerűségét.
Trump-hírek
Nehéz követni azt a tempót, amit az új amerikai kormány diktál, de azért igyekszünk. A héten részletesen foglalkoztunk azzal, hogy milyen globális következményekkel jár az USAID programjainak leállítása, bemutattuk az embert, aki Musk mellett az amerikai állam leépítésére tör, és írtunk arról is, hogy Washington a jelek szerint épp magára készül hagyni Európát.
Jó hírek
Marék Veronikával, a hazai gyerekirodalom egyik legnépszerűbb írójával többek között gyerekkori inspirációkról, a felnőttek nélküli mesevilágokról, a Boribonnal kapcsolatban felmerülő leggyakoribb kérdésekről és az unatkozás elvesztése okozta veszteségről beszélgettünk. És megnéztük emellett az RTL Bróker Marcsiról forgatott sorozatát.