A pécsi képviselők munkájára évente hozzávetőleg 100 millió forintot fordított eddig az önkormányzat, idén ez az összeg 486 millióra nő – olvasható a Népszava cikkében, amelyben utánajártak annak, hogy minek köszönhető, hogy hirtelen megötszöröződtek a tiszteletdíjakra és egyebekre fordított költségek.
A folyamatban nagy szerepe van annak, hogy az ősszel felállt testületben a Fidesznek 11, az ellenzéki polgármester, Péterffy Attila csapatának pedig 9 képviselője van. Ahhoz tehát, hogy haladni tudjon a munka, és bármelyik oldal érvényesíteni tudja az akaratát, kell a mérleg nyelvét képező mi hazánkos, kutyapártos és független képviselők szavazata is. Hosszas tárgyalások kezdődtek így, hogy eldöntsék, milyen felállásban vezessék a várost, ki milyen pozíciót kapjon, ennek lett a vége az, hogy:
a testület megszavazta a polgármester két alpolgármester-jelöltjét,
cserébe a településvezető ellenfelei öt tanácsnoki helyet kaptak és többséghez jutottak a bizottságokban.
A tiszteletdíjakat közben úgy emelték, hogy míg az előző ciklusban kb. 267 ezer forintot vihetett haza valaki ebben a pozícióban, idéntől ez az összeg már 663 ezer forintra rúg, így a megyei jogú városok mezőnyében a pécsi képviselők kapják a legmagasabb tiszteletdíjat. A pozícióhalmozók pedig akár bruttó 1.259.000 forintot is kaphatnak havonta. Tavaly év végéig ez az összeg maximum az 507 ezer forintot érhette el.
A lap szerint még így sem a legelrugaszkodottabb forgatókönyv valósult meg, a független Tiszta Kezek Egyesület képviselője, Bognár Szilvia bruttó 1.856.000 forintot is adott volna azoknak, akik több pozíciót visznek, mert szerinte „a képviselői munka maradéktalan elvégzése teljes embert kíván”. Javaslatát azonban leszavazták, mert „a képviselők többsége végül belátta, hogy ha megszavazza Bognár javaslatát, az felér egy politikai öngyilkossági kísérlettel”.
The post Pécsen a hatalmi harcok vége az lett, hogy megötszöröződtek a képviselők tiszteletdíjai first appeared on 24.hu.