– Ne haragudj, megcsípnéd a karom?
Értetlenül nézek vissza a mellettem álló férfira, mire ő megismétli:
– Megcsípnéd a karom? Kíváncsi vagyok, visszatért-e már az érzékelésem.
Ja, így már értem! A kérdés kardinális. Ha a férfi érzi az apró fájdalmat a csípésem után, mehet a szaunába vagy a gőzölgő jacuzziba. Ha nem, akkor muszáj lesz még kicsit mozogni, futni, tornázni. Mindketten egy szál, csuromvizes fürdőnadrágban állunk a Lupa-tó stégjén. A levegő hőmérséklete -2, a vízé, ahonnan nemrég mindketten kimásztunk, +2 Celsius fokos. Minek mentünk oda?
Mohos Márton / 24.hu
A jeges fürdő az új tízezer lépés
Bizonyos kor fölött – hogy hanyadik születésnap után, az egyénenként változó – minden ember szembesül saját halandóságával, és elkezdi a legkülönbözőbb módszerekkel halogatni az elkerülhetetlent. Megpróbál egészségesebben étkezni, leszokni káros szenvedélyeiről és rendszeresen mozogni. Bryan Johnson, a 47 éves amerikai techmilliárdos ment legmesszebb ezen az úton: a lehető legextrémebb életmóddal, fekete mágiát idéző módszerek bevetésével, évi kétmillió dollár elégetésével próbálja visszaforgatni az idő kerekét.
A többieknek marad napi négy liter víz kötelező legurítása, napi tízezer lépés megtétele, az éppen felkapott étrend követése, vagy a jeges víz, de nem a pohárba, hanem fürdéshez. Ez az utóbbi évek egyik legnagyobb életmódtrendje. Influenszerek hada tölt fel videókat az összes létező platformra arról, hogy jégkockákkal teli kádakban üldögélnek, vagy befagyott tavakon vágott lékekben mártóznak.
A sport-, életmód- és egészségügyi portálok cikkei szerint a cold water immersionnek (CWI), azaz hidegvizes merülésnek számos előnye van:
The post Egyszerre borzalmas, felemelő és addiktív: jeges vízben fürödtem first appeared on 24.hu.