A citromfű sokféleképpen képes kifejteni jótékony hatását, de mind közül a nyugtató tulajdonságáról a legismertebb. A gyógynövényből készült teát is leginkább emiatt fogyasztjuk, de számos más területen is a segítségünkre lehet, azonban nem árt tisztában lenni a citromfű okozta mellékhatásokkal – hívja fel ezekre a figyelmet a Házipatika.
A citrusos illatú évelő növényt a méheket vonzó virágai után méhfűnek is szokták nevezni, és már az ókori görög, római és arab orvosok is felismerték a gyógyító erejét. Amellett, hogy nyugtató hatással bír, ami megkönnyítheti az elalvást, fertőtlenítő, izzadásgátló és az emésztést segítő tulajdonságai miatt is találkozhatunk vele a háztartások polcain. Gyakran keverik más gyógynövényekkel, mint például a macskagyökér vagy a kamilla, amelyek segítik az ellazulást és oldják a szorongást, de az ajakherpesz kezelésénél alkalmazott krémek összetevői közt is megtalálhatjuk a citromfüvet. Gyulladáscsökkentő hatása miatt felgyorsítja a sebgyógyulást, gyógyír a pattanásos bőrre, segít a menstruációs görcsök leküzdésében, fejfájás ellen is bevethető, valamint támogatja a vérkeringést, külsőleg alkalmazva pedig fényesebbé teszi a hajat. Vizelethajtó hatásának köszönhetően is szokták javasolni a fogyasztását (ami miatt közvetlenül lefekvés előtt már érdemes elkerülni a fogyasztását, ha nem szeretnénk az álmunkból felriadva mosdóba szaladgálni).
Bár a klinikai vizsgálatok során alig találtak nem kívánatos hatásokat, ez a gyógynövény is okozhat néhány kellemetlenséget, ha túlzásba visszük a fogyasztását.
Bizonyos nyugtatókkal és pajzsmirigy-gyógyszerekkel is kölcsönhatásba léphet, így a rendszeres gyógyszerfogyasztóknál és a várandós vagy szoptató anyáknál javasolt, hogy egyeztessenek a használata előtt egy orvossal.The post Rendkívül hatásos, de melléhatásokkal is járhat a citromfű tea fogyasztása first appeared on 24.hu.