Hétfőn szimbolikus akcióval tiltakoztak a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatói a szenátus ülésén „az egyetemi autonómiát súlyosan csorbító rektori és kuratóriumi önkény ellen”. A tiltakozó egyetemistákból alakult MOME FRONT közleménye szerint
200 hallgató egyórás tapsolással akadályozta meg, hogy a rektor, Koós Pál szóhoz jusson.
Az egyetem felülről vezényelt átalakítása, az önkényes személyi döntések és Böszörményi-Nagy Gergely kuratóriumi elnök kézi vezérlése miatt a MOME hallgatói már január végén mozgolódni kezdtek. Az robbantotta ki a botrányt és indította el a hallgatók matricaháborúját, hogy a rektor a szenátussal és más egyetemi testületekkel szembemenve érvénytelenítette a saját maga által kiírt pályázatokat.
Koós Pál három esetben nem fogadta el a szenátus által megszavazott jelöltek pályázatát, két esetben pedig olyan vezetőt jelölt ki, akit pedig a szenátus nem támogatott. Erről december 23-án levélben tájékoztatta az érintetteket.
Azonban Koós döntéseit az egyetemi közvélemény leginkább Böszörményi-Nagy Gergelynek tulajdonítja, aki kuratóriumi elnökként sokkal közvetlenebbül szól bele a MOME döntéseibe, mint az más intézményeknél megszokott.
Az önkényes kinevezések miatt komoly bizalmi válság alakult ki az ország első modellváltó egyetemén. Az egyetemi közhangulat szerint Böszörményi-Nagy Gergely kuratóriumi elnökként kézi vezérléssel próbálja meg irányítani az intézményt, sokkal direktebb belenyúlással, mint ami a többi modellváltó, alapítványi fenntartásba került egyetemen megszokott. A most megzavart szenátusi ülésen éppen a vitatott személyi döntésekről tárgyalt volna a MOME vezetése.
A tiltakozó hallgatók egyórás tapsolása ellehetetlenítette a szenátusi ülést, így azt a szenátusi tagok 19 igen, 1 nem, és 4 tartózkodás mellett berekesztették. A tiltakozó hallgatók átadták a követeléseiket, amiben többek között lemondásra szólítják fel Koós Pál rektort és helyetteseit, valamint visszaállítanák a szenátus autonómiáját, hogy a testület ellensúlyozni tudja a rektor döntéseit. „A mindenkori szenátus töltse be törvényben rögzített ellenőrző szerepét, biztosítva azt, hogy a rektor ne léphessen túl a hatáskörén, a kuratórium elnöke pedig ne gyakorolhasson korlátlan informális hatalmat az egész intézmény fölött” – írták.