Videó-rendszer (VR) segíti a női és férfi kézilabda NB I összes mérkőzésén a játékvezetőket és a versenybírókat, adta hírül a szövetség (MKSZ).
A rendszernek köszönhetően mostantól a magyar élvonalbeli kézilabda-bajnokságok – az olimpiák, a világbajnokságok, az Európa-bajnokságok és a Bajnokok Ligája mellett – azon kevés nemzeti versenysorozat közé tartoznak majd, amelyek videó-rendszert működtetnek, így ebben az élen járunk, elsősorban a csapatok érdekében
– mondta el Sveda Marcell, az MKSZ versenyszervezési és monitoring igazgatója.
A cél az, hogy a VR segítse a döntéshozatalt a kritikus esetekben, növekedjen a jó döntések aránya, ezzel együtt pedig a csapatok és a nézők bizalma a játékvezetést és a versenybíráskodást illetően. A játékvezetők vizsgálhatják
a VR használatával a labda nélküli súlyos és sportszerűtlen akciókat,
a játékvezetők látóterén kívül történő labda nélküli eseteket,
az összetűzéseket a játéktéren és a szimulálást,
ha a játékvezetőknek komoly kételyei vannak, hogy azonnali időleges kiállítást, kizárást, vagy kizárás és írásos jelentés büntetést kell ítélni.
Ugyancsak igénybe lehet venni a VR-t szabálytalan cserénél, időkéréssel összefüggő részletek tisztázása érdekében, illetve az utolsó harminc másodpercben hétméteres megítélésénél, továbbá technikai hiba vizsgálatánál.
A rendszer azonnali hatállyal működésbe lép és független attól, hogy van-e televíziós közvetítés.
The post A kézilabda NB I-be is bevezették a videós visszanézések lehetőségét first appeared on 24.hu.