Pénzhamisítás bűntette miatt a Ceglédi Rendőrkapitányság eljárást indított abban az ügyben, amelyben a Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte két gyanúsított letartóztatását – írja a szoljon.hu. Idén január közepén azonos sorszámú fizetőeszközöket hoztak forgalomba egy Pest vármegyei település több helyszínén, de hogy pontosan hova kerültek hamis bankók, azt nem tudni. A Jászkunság is teli lehet már velük.
A gyanúsítottak megállapodtak abban, hogy 2000, 10.000 és 20.000 forintos hamis bankjegyeket készítenek és azokat az ismerőseiken keresztül különböző üzletekben hozzák forgalomba. Ennek megfelelően eddig nem ismert mennyiségben gyártottak le hamis bankjegyeket.
A nyomozás során a fiatalabb gyanúsított lakóhelyén a hatóság fénymásolt, 20.000 forintos bankjegyeket foglalt le, valamint hamisított bankjegyek készítésére alkalmas laptopokat és színes nyomtatókat. A nyomozók továbbá az illető ruházatában 17 darab, azonos sorozatszámmal ellátott 2000 forintos bankjegyet is találtak. A rendőrök hasonló eredménnyel végeztek házkutatást az idősebb gyanúsítottnál.
Idén január közepén a gyanúsítottaknál fellelt bankjegyekkel azonos sorszámú fizetőeszközöket egy Pest vármegyei település több helyszínén különböző személyek hozták forgalomba.
Az elkövetőket letartóztatták, mivel fennállt a veszélye, hogy szabadlábon hagyásuk esetén újabb bűncselekményt követnek el.
Érdemes több biztonsági elemet is megvizsgálni a pénzeken, amelyeket célszerű összehasonlítani más bankjegyekkel is.
Pár éve amúgy arról számoltunk be, hogy egyre több a hamis euró, 2018-ban majdnem 1,2 millió hamis bankjegyet találtak Európában. A szervezett bandák mellett egyre több magánszemély is s próbálkozik pénznyomtatással. 2018-ban három nagyobb bűnbandát kapcsoltak le: az egyik főleg török, a másik olasz, a harmadik pedig német állampolgárokból állt. A hamis bankjegyek terjesztésében fontos szerepe van a „sötét webnek”: sok bűnöző itt szerzi be a hamisításhoz szükséges felszerelést, és az sem ritka, hogy a terjesztők itt rendelik meg a hamis pénzt. A hamisítványok közel 40 százaléka egyszerű fénymásolat, amelyeket Kínában gyártott hologramokkal látnak el.
Kiemelt fotó: illusztráció, iStock
The post Hamis pénz került forgalomba, komoly bajra figyelmeztetnek first appeared on nlc.