„Budapest nem Bindzsisztán! Találkozunk a bíróságon!” – üzente Karácsony Gergely főpolgármester, miután a Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón álszentnek minősítette, hogy a főváros „hirtelen érdeklődni kezdett Rákosrendező iránt”. Gulyás Gergely szerint az a nemzetközi szerződés, amit a magyar állam megkötött, magasabb rendű, mint más belső jogforrások. Ezért a szerződés alapján kijelölt vevő jogai elsőbbséget élveznek az elővásárlási joggal szemben. Azt mondta, a bíróság dolga majd annak elbírálása, hogy érvényes-e az elővásárlási jog.
Karácsony Gergely ezt zagyvaságnak nevezte. „Nesze neked nemzeti szuverenitás.” A főpolgármester azzal érvel, hogy a megállapodásban szó szerint benne van, hogy a telekeladásnak összhangban kell lenni a nemzeti jogszabályokkal. „Az adásvételi szerződésben pedig külön felhívják az arab befektető figyelmét a főváros elővásárlási jogára. Abban viszont egyetértek Gulyás miniszterrel, hogy jó eséllyel találkozunk a bíróságon: ha kell, ott fogunk érvényt szerezni a budapestiek akaratának!” – írta. JOgi szakértők a 444-nek is azt mondták, hogy a nemzetközi szerződés nem veszi el az elővásárlási jogot.
A főpolgármester inkább a zöldfelületekből álló Parkváros koncepcióját valósítaná meg a területen. Ahogy arról a jogi helyzetet elemző cikkünkben írtunk, az 50,9 milliárd forintos tényleges vételár egészét a szerződés szerint csak később kellene kifizetni, az első, bő 12 milliárd forintos részlethez pedig a Főváros úgy számol, hogy fel tudnák használni a Budapesti Közművek eredménytartalékát, ami még a hulladékégető MOL-nak való eladásából származik. Később a területet új befektetőknek adnák el, és ebből visszapótolnák a tartalékot.