Elindult az Egyenlítő Alapítvány és az nlc közös podcast-je, melynek célja, hogy inspirációt, gyakorlati tanácsokat nyújtva meséljen sikeres női életutakról mindazok számára, akik többet szeretnének kihozni önmagukból.
A műsor első adásának vendége Palya Bea Prima-díjas és kétszeres Artisjus-díjas énekes és dalszerző volt, akivel Heal Edina, az alapítvány társalapítója beszélgetett.
Az adásból többek között kiderült, hogy
Palya Beát egészen kisgyermekkorától itatja át a munka, a tanulás és a zene szeretete.
Középiskolai éveit az ország egyik legerősebb gimnáziumban töltötte, de már a tanulás mellett énekelt, néptáncot tanult és tanított is.
15-16 éves korától biztos volt benne, hogy útja az éneklés lesz, még ha édesanyja eleinte aggódva és kritikával is figyelte ezt a törekvését.
Művészetében egyaránt inspirálta a világzene, komolyzene és jazz, illetve elsősorban azon ismeretlen, idős asszonyok éneke, akik népdaléneklését kazettáról hallgatta újra meg újra, magába plántálva hangjukat.
Palya Bea számára különösen fontos, hogy egy nő a saját szavaival, saját dalszerzői minőségében tudja szárnyait bontogatni és higgyen abban, hogy a nők képesek erre és meg tudják csinálni!
Saját bőrén is megtapasztalta, hogy a nagyrészt férfiakat felsorakoztató zeneiparban komoly kihívásokkal küzdenek a nők, különösen az alkotás rendkívül érzékeny területén.
Örömmel tölti el, hogy a korábbi mintákhoz képest lassú, de pozitív változás tapasztalható a szerepváltások terén, mely egyúttal a férfiak számára is olykor valódi kihívásokat jelent.
A műsor során többek között még arról is szó esett, miből nyeri hatalmas energiáját az énekesnő, hogyan élte meg válását, miként hatott rá a Covid meghatározó időszaka, valamint mit gondol a hang és a csend erejéről.
The post „A nők képesek erre!” – Palya Bea őszintén mesélt arról, hogyan lehet traumából felállni first appeared on nlc.