A párkapcsolatokhoz hasonlóan egy munkakapcsolat zátonyra futására is figyelmezhet több jel, amit nem tanácsos a szőnyeg alá söpörni. Érdemes tehát a szívedre tenni a kezed, és végiggondolni, hogy az alábbiak közül mennyit érzel magadon. Ha egyet sem, akkor kivételesen szerencsés vagy!
Ha viszont három vagy több pont esetén úgy érzed, hogy rólad írunk, érdemes fontolóra venned az állásváltoztatás lehetőségét, majd a tettek mezejére lépni! Természetesen nem arra biztatunk, hogy mondj fel azonnali hatállyal a munkahelyeden, az azonban nem rossz ötlet, ha elkezdesz állásajánlatokat keresni, összeraksz egy jó önéletrajzot és nyitott szemmel jársz.
Javíthat a helyzeten az is, ha a meglévő munkahelyeden kezdeményezel változtatást, hogy megoldjátok a problémákat. A lényeg, hogy ne csak a barátaidnak vagy a családtagjaidnak morogj a munkád miatt, hanem tegyél is azért, hogy jobb legyen!
Jelek, hogy lélekben már beadtad a felmondásod
Számos oka lehet annak, hogy lélekben eljutsz arra a pontra, hogy úgy érzed, jobb, ha szeded a sátorfádat, ennek érkezésével azonban nem mindig könnyű szembesülni. A felismerés és az elfogadás főleg akkor lehet nehezebb, ha már hosszabb ideje dolgozol a szóban forgó munkahelyen, a megoldás azonban nem az, hogy lehúzol ugyanott még jó pár évet, anélkül, hogy bármin változtatnátok!
1. Úgy érzed, hogy „kinőtted” a céget, ahol dolgozol
Ez nem túl komfortos, azonban a te szempontodból mindenképpen pozitív jel! Akkor érzi így magát az ember, amikor már mindent látott, mindent kipróbált és mindent elért egy adott munkahelyen, így tulajdonképpen nincs hova fejlődnie. Ha az igény megvan benned arra, hogy többet hozz ki magadból, mint amire itt lehetőséged van, előbb-utóbb hatalmába kerít ez az érzés.
2. Munka közben úgy érzed, sosem lesz vége a napnak
Amikor a szívednek kedves emberek vesznek körül, és olyan dolgokkal foglalatoskodsz, amik igazán kedvedre valók, szinte olyan, mintha repülne az idő. Nos, egy hozzád nem passzoló munkahelyen ennek épp az ellenkezőjét érezheted: úgy tűnhet, visszafele jár az óra, és soha nem jön el a munkaidő vége.
Ez a lelkiállapot hosszú távon rendkívül nyomasztó és a teljesítményedre is kihat, vagyis se neked, se a munkaadódnak nem jó, ha eljutsz erre a pontra!
3. Nem tesz boldoggá, amivel foglalkozol
Minden munkakörhöz kapcsolódhatnak olyan feladatok, amik nem tartoznak a kedvenceid közé, ami önmagában még nem ad okot arra, hogy munkahelyváltáson kezdd törni a fejed. Ha viszont a teljes munkaidő alatt úgy érzed, hogy nem kedvedre való, amit tenned kell, kigyulladhat a piros lámpa.
Ha valóban úgy érzed, hogy semmi örömöd nincs az adott munkában, lehet, hogy nem is munkahelyet, hanem szakmát vagy legalább munkakört kell váltanod! Ennek kivitelezése nem mindig egyszerű, de az, ahova eljuthatsz általa, minden erőfeszítésedért kárpótolhat!
4. Úgy érzed, hogy nem értékelnek megfelelően
Ez alatt nemcsak a fizetésed mértékét értjük, hanem a személyed, a tudásod és a munkád megbecsülését is. Meghallgatják a véleményedet a munkahelyeden? Adnak a szavadra? Meg szoktak dicsérni? Számíthatsz a kollégáidra legalább a munkában?
Ha ezekre sorra nemmel válaszoltál, az nagy valószínűséggel arra utal, hogy igazából nem vagy része a csapatnak, pedig a gördülékeny és eredményes munkavégzéshez ez fontos lenne. Az önbecsülésedről nem is beszélve!
5. Már akkor fáradt vagy, amikor csörög az ébresztő
Ez önmagában is igen kellemetlen, a helyzet azonban csak tovább romlik a nap során, amikor feszültté és ingerlékennyé is válsz – mert ez szinte törvényszerű, amikor valaki testileg-lelkileg kimerült. Ha nemcsak egy-egy alkalommal, hanem rendszeresen úgy ébredsz, mintha egy percet sem aludtál volna, érdemes átgondolnod a folytatást.
Ha szinte fizikai fájdalmat okoz bemenni a munkahelyedre és belekezdeni a feladataidba, nem mondhatjuk, hogy álmaid munkahelyén dolgozol. Ez az örömtelenség nagyon kimerítő lelkileg, de testileg is, ezért nem szerencsés hosszabb időre beleragadni egy ilyen szituációba!
6. Úgy látod, ez a munkahely már nem a fejlődésedet szolgálja
Ezt több téren is érezheted: nem tudsz új dolgokat tanulni, nem kapsz a képességeidnek megfelelő feladatokat, nem jó a hangulat a kollégák között, nem tudsz feljebb lépni a ranglétrán vagy anyagilag nem érhetsz el többet, pedig szeretnél.
Mindegy, hogy a fentiek közül melyik területen van hiányérzeted, egy idő után olyan lesz, mintha egész nap szűk cipőben kellene járnod-kelned. Ezt a kényelmetlen, sőt sokszor kimondottan fájdalmas helyzetet csak úgy lehet megoldani, hogy a méretednek megfelelő lábbelire váltasz – amit munkafronton is megvalósíthatsz!
Fotó: imdb.com
The post 6 jel, hogy lélekben már felmondtál a munkahelyeden first appeared on nlc.