Állatok marták halálra a dél-romániai Craiova városában azt a négyéves kisfiút, akinek a holttestét vasárnap este találták meg egy lakóhelyéhez közeli bozótban. Mint az MTI írja, a gyerek eltűnését 78 éves nagyanyja jelentette be vasárnap délután, azt állítva, hogy a gyermek elment a ház elől, ahol társaival együtt játszott, és azóta nem találják. A rendőrség nem sokkal később azt közölte, hogy a kisfiút élettelenül találták meg a házhoz közeli sűrű növényzetben.
A boncolás során az áldozaton harapásnyomokat találtak, a halálát vérveszteség és az elszenvedett sérülések okozták.
A nyomozók azt feltételezik, hogy a gyereket kóbor kutyák marták halálra.
Romániában több hasonló tragédia is történt az utóbbi években. Tavaly augusztusban a székelyföldi Petek nevű falu közelében, a mezőn martak halálra kutyák egy 11 éves kisfiút. Konstanca megyében 2021-ben két halálos kutyatámadás is történt: a bolgár határ melletti Cotu Vaii településen egy utcán játszó hatéves kisfiút egy gazdátlan eb, a tengerparti Mangalia városában pedig egy hároméves gyermeket a család kutyája sebzett halálra. A legnagyobb sajtóvisszhangot keltő és törvénymódosításhoz vezető tragédia 2013-ban a fővárosban történt, amikor kóbor kutyák marcangoltak halálra egy park melletti elhagyott telken játszó négyéves gyereket.
A jogszabály alapján a következő másfél évben több mint 26 ezer kóbor kutyát altattak el a román fővárosban.
Idehaza is történt súlyos kutyatámadás a napokban. Rábapatyon – a Tények beszámolója szerint – kis híján halálra marcangolt egy kisfiút egy német juhászkutya. A gyerek egy játéklabdát akart eldobni az állatnak az udvaron, amikor az eb megtámadta és brutálisan összemarcangolta. A kisgyerek súlyosan megsérült. Mindeközben a család többi tagja bent volt a házban, senki nem figyelt a kisfiúra. Ráadásul a kutya nem volt beoltva sem, a gazdája ellen ezért most eljárás indult.
Korábban egy rehabilitációs kutyatrénerként elmondta az nlc-nek, hogy mik azok a jelek, amikre érdemes és fontos odafigyelnünk, egyáltalán hogyan előzhető meg bármiféle támadás vagy akár csak konfliktus kutyákkal. “Nem szabad emberként kezelnünk, és meg kell tanulnunk megfelelően kommunikálnunk vele, megismernünk őt. Ismerhetem én a kutyámat nagyon jól, de sosem mondhatom azt, hogy 100 százalékosan, mert mindig ott van az pár százalék, ami az ösztön, és ami bármikor bekapcsolhat. (…) A kutyáknak nagyságrendekkel kifinomultabbak, érzékenyebbek az érzékszervei. Minden inger sokszorosan éri őket hozzánk képest” – hívta fel a figyelmet Sz. Látó Judit, aki arra is rávilágított, hogy gyakran félreértjük a kutya testbeszédét. A lihegés és a szájnyalás már például figyelmeztető jel. Természetesen a morgás is, csak az már jóval határozottabb hang, sok kutyának pedig tiltják ezt a viselkedést. Szintén hasznos tudnunk, hogy nagyon nem mindegy, hogyan simogatjuk meg a kutyát, különösen idegenként. „A kutyák nem szeretik, ha a fejüket simogatják. Pláne ha egy ismeretlen ember tesz így. És nem közelítek meg idegen kutyát karnyújtásnyi távolságon belül. Van neki is személyes tere, tartsuk ezt tiszteletben. Majd ő jön, ha akar. Ha akarata ellenére közeledünk, azt akár még támadásnak is vélheti, tetézve azzal, hogy közben még a szemébe is nézünk” – hangsúlyozta.
Kiemelt fotó: illusztráció, iStock
The post Kóbor kutyák martak halálra egy 4 éves kisfiút Romániában first appeared on nlc.