Nigel Farage, a szélsőjobbos Reform UK párt vezetője ritkán tűnik mérsékelt figurának, de a brit politikában egyre baljósabb szelek fújnak. Az X vezérigazgatója, Elon Musk rácsavarodott Európára, beleszólt a fiatalkorúak bandái körüli vitába is, illetve kezdeményezte a szélsőjobboldali álhírterjesztő, Tommy Robinson kiengedéséért a börtönből. Ebben a kérdésben még Farage sem volt hajlandó Muskhoz igazodni, mondván: „Tommy Robinson nem való a Reformba.” (Boris Johnson korábbi tanácsadója, Dominic Cummings ellenben állítólag összejátszik Muskkal.)
Most viszont a hírhedt, 38 éves amerikai–brit közösségimédia-botrányhős, Andrew Tate is politikai pártot hozna létre. A neve olyan, mint egy vicc: az, hogy BRUV – azaz bro (hím, tesó) –, ami a Britain Restoring Underlying Values (Nagy-Britannia Helyreállítja Alapvető Értékeit) rövidítése. A beharangozó egy videójáték reklámjára emlékeztet:
„Ez háború Nagy-Britannia visszaszerzéséért. Nincs kifogás, nincs kompromisszum, nincs második esély. Megvédjük határainkat, szétzúzzuk a bűnözést, letörjük a korrupciót, visszaadjuk az ostrom alatt álló nemzet büszkeségét.”
A Bruv ígéretei között szerepel „a férfiasság és az erő helyreállítása”, egy BBC Punishment nevű tévécsatorna felállítása, „a késes bűnözők magánzárkában töltött életének 24/7 élő közvetítése”, a külföldi segélyek nullára csökkentése, és az is, hogy a Királyi Haditengerészet hadihajói a La Manche-csatornában járőröznek majd a bevándorlók elriasztására,.
Régi jó szélsőjobboldali szokás szerint a modern művészet ellen is felszólalt Andrew Tate: javasolta, hogy „a brit hősök tiszteletére emelt szobrokkal és emlékművekkel” helyettesítsék őket, hogy visszaadják a büszkeséget az örökségük iránt.
A pártot bemutató prezentáció minden egyes diáján mesterséges intelligenciával generált kép látható, ami a disztópikus Nagy-Britanniát hivatott bemutatni, szemben a BRUV utópisztikus elképzelésével az országról: katonákkal teli városok, az égre vetített brit zászlók, fehér gyerekekkel teli osztálytermek.
A BRUV a Választási Bizottság szerint még be sem jegyeztette magát hivatalos politikai pártként, és a programját sokan gúnyolódva fogadták, de a párt az X-en pár nap alatt több mint 100 ezer követőt szerzett, és Donald Trump felemelkedése vagy a romániai választás Tiktokon felfuttatott győztese óta nem lehet előre leírni az ilyen furcsa kísérleteket.
Nem Tate az első influenszer, aki belevágna a politikába. A Se Acabó La Fiesta (SALF, szó szerint: „A bulinak vége”) spanyol jobboldali-szélsőjobboldali és establishment-ellenes választói csoportosulást – aminek a logója egy Guy Fawkes-maszkos mókus – az influenszer Alvise Pérez alapította. A SALF korrupcióellenes, establishment-ellenes és gazdaságilag liberális politikai erőként írta le magát, és a tavalyi EP-választáson 3 mandátumot szerzett.