A világsztárok esetében gyakorlatilag magától értetődő, hogy a legnevesebb divatházak luxusruháiban pózolnak a vörös szőnyegen. Nem is kérdés, hogy egy-egy vörös szőnyeges esemény alkalmával mindenki a legjobb formáját szeretné nyújtani, sőt, hogy még messzebbre menjünk, mindent megtesznek azért, hogy az egész világ figyelmét felkeltsék. A sokat mutató ruhák pedig úgy tűnik, továbbra is átviszik az ingerküszöböt, így a premierekre, gálákra és más hasonló megjelenéseikre a sztárok nagy előszeretettel választanak ilyen kreációkat. Az idei Golden Globe-díjátadón például Nicole Kidman pucér háta és Emma Stone új frizurája szinte mindent vitt. Az outfitek, melyeket a vörös szőnyegen látunk a sztárokon, gyakran több hónapos előkészítő munka eredményei. Korábban már írtunk arról, hogy a világsztárok hogyan választják ki “álmaik ruháját”, de vajon mi történik ezekkel a ruhákkal?
Néhány híresség “megmenti” az általa viselt ruhát
Rengeteg információt találhatunk azzal kapcsolatban, hogy a díjátadókon viselt ruhák milyen anyagból készültek, mennyit érnek és mennyi ideig tartott elkészíteni, arról azonban már jóval kevesebbet, hogy mi történik velük a reflektorfény után. A CNN azt írja, hogy a ruhák utóélete sokféle formát ölthet. Akad olyan, ami a raktárban porosodik, némelyik múzeumi darab lesz, de van olyan is, hogy a ruhát maga a viselője vásárolja meg. A legrosszabb forgatókönyv mégis az, hogy némelyik ruha még az éjszakát sem éli túl.
Az elmúlt két évtizedben a hírességek által a vörös szőnyeges eseményeken viselt ruhák egyre nagyobb figyelmet és jelentőséget kaptak
– mondta Lucy Bishop, a Sotheby’s aukciósház táska- és divatszakértője a portálnak. Azt is hozzátette, miszerint korábban nem volt ennyire jellemző a hírességek és a nagyobb divatházak közti kollaboráció.
A John Galliano által tervezett Dior chartreuse hímzett ruhát – amelyet Nicole Kidman viselt az 1997-es Oscar-gálán – egy igazi fordulópontnak nevezte. Ettől a ponttól kezdve a divatházak előszeretettel öltöztették a vörös szőnyeges eseményekre a hírességeket. Elmondása szerint a legtöbb esetben a divatház felelősége, hogy mi történik az általuk tervezett ruhával, azonban akadnak olyan esetek, hogy a hírességek megmentik, azaz megvásárolják ezeket a ruhákat. Kim Kardashian májusban a Vogue-nak azt mondta, hogy minden egyes ruháját megvásárolta, amelyeket a Met-gálákon viselt, kivéve az ikonikus Marilyn Monroe-ruhát.
Mi történik a “csilliárdokat” érő ruhákkal?
Sarah Scaturro, a Clevelandi Művészeti Múzeum vezető restaurátora azt mondja, hogy egy vörös szőnyeges esemény után a legelső, hogy megtisztítják a ruhákat.
A ruhát viselő személy használhatott testápolót, olajat, parfümöt, sminket. Ugyan ez elsőre nem látszik, azonban idővel ezek az anyagok oxidálódni kezdenek és megváltoztatják az anyag színét, sőt akár még a textúráját is.
Miután a ruhadarabokat megtisztították, szinte mindig egy speciális raktárba kerülnek. Ez lehet egy divatház archívuma vagy egy magánarchívum is. A ruhák olykor évekig raktárban maradnak, ez idő alatt pedig gondosan karbantartják őket. A ruhadarabok csak akkor hagyják el a raktárat, ha kiállítják, vagy újra viselni szeretnék őket.
The post Mi történik a “csilliárdokat” érő ruhákkal a vörös szőnyeg után? first appeared on nlc.