A szerb légierő Európában elsőként képes önállóan üzemeltetni és karbantartani a kínai gyártmányú FK-3 légvédelmi rakétarendszert, miután az ország védelmi minisztériuma szerint Kínában minden szükséges kiképzést elvégeztek. Az FK-3 Kína legújabb HQ-22 középkategóriás légvédelmi fegyverrendszerének exportváltozata. A szerb védelmi minisztérium szerint egy járműből áll, parancsnoki központtal, rakétavetőkkel, radarokkal és logisztikai járművekkel.
Belgrád közleménye szerint Szerbia légtér-ellenőrző és védelmi rendszere „jelentősen javult” az FK-3-assal. „A 250. Légvédelmi Rakétadandár FK-3-mal felfegyverzett zászlóaljánál naponta folyik a kiképzés, a legénység teljesítményének figyelemmel kísérése és értékelése”, amely szerint ez a gyakorlat biztosítja, hogy az egység teljes mértékben képes megvédeni a fontos létesítményeket, a szerb fegyveres erők csapatait és az ország területét a légi felderítéstől és a légi támadásoktól.
Szerbiát az egyik leginkább Kína-barát országnak tekintik Európában, különösen azután, hogy 1999 márciusa és júniusa között a NATO-bombázta a volt Jugoszláviát. Az ország egyike azoknak az államoknak, amelyek az Európai Uniós tagságra várnak, de nem akarnak a NATO tagjai lenni.
Song Csongping, a kínai Népi Felszabadító Hadsereg (PLA) egykori oktatója azt mondta, nem volt könnyű betörni az európai fegyverpiacra – amelyet sokáig amerikai és európai gyártók uraltak –, és az FK-3 szerbiai értékesítése nagy siker Kínának. „Azzal, hogy Szerbiát ellátja ezzel a költséghatékony rakétarendszerrel, Kína segít Szerbiának megerősíteni védelmét és hatékonyan ellensúlyozni a környező NATO-erők jelentette fenyegetéseket” – tette hozzá Song.