Chicago mintegy 400 önkormányzati épülete január 1-től mind megújuló energiát használ, ez körülbelül 700 ezer megawattóra áramot jelent évente.
Az épületek között van 98 tűzoltóépület, két nemzetközi repülőtér, és két óriási vízmű is. Mindezt egy új, gigantikus napkollektor-farm segítségével oldják meg. Ezzel a város annyival csökkentette az ökológiai lábnyomát, mintha 62 ezer autót levettek volna az utakról.
A metropolisz nem tegnap kezdte az átállást, majdnem egy évtizede, 2017 óta dolgoznak már rajta tudatosan. A Constellation nevű áramcéggel 2022-ben kötöttek szerződést arról, hogy a cég a Swift Current Energytől fogja venni az áramot 2025-től. A Swift ezzel a 422 millió dolláros szerződéssel kezdett el felépíteni egy 593 megawattos, 15 millió négyzetméteres, 1500 hektáros napkollektor-farmot. A farm ereje elég lenne ahhoz, hogy 100 ezer lakóházat lásson el árammal.
A város a farm által előállított energia felét vásárolja meg, ez elég a középületek áramfelhasználásának 70 százalékához, a maradék 30 százalékot a város megújulóenergia-kreditekkel fedezi. A városvezetés azt mondja, ez szándékosan van így, mert szerintük ezzel rá tudnak majd venni új, helyi szereplőket, hogy beruházzanak megújulóenergia-fejlesztésekre, amelyeket a kreditek helyett tud majd megvenni a város. Chicago célja hosszútávon az, hogy egyáltalán ne vásároljon majd megújulóenergia-krediteket.
Az Egyesült Államokban további több mint 700 város gondolkodik hasonlóan, és kötött hasonló szerződéseket 2015 óta. Közülük csak Houstoné nagyobb léptékű, mint Chicagóé. (Mother Jones)