Tóth Vera nemrég a Borsnak adott interjút, melyben arról is beszélt, hogy 2025-re egyelőre képtelenség úgy előre tervezni, mint az elmúlt húsz évben, annyira megváltoztak a zenefogyasztási szokások és trendek, illetve általánosságban is totális átalakulás tapasztalható a piacon.
Régen úgy nézett ki, hogy októberben már tele volt naptáram a következő évi koncertekkel, és a január teljesen üres volt. Most decemberben már négy céges felkérésem van az év első hónapjára, a többi pedig lassan csordogál be. Nem teljesen értem, hogy mi történik, de mi, zenészek, énekesek a bőrünkön érezzük, hogy nagy változások előtt állunk
– magyarázta a portálnak az énekesnő, hozzátéve:
A szakma ma már nemcsak képzett előadókból, – nem akarok nagy szavakat használni, de – értékteremtőkből áll, hanem énekhang nélküli szórakoztatókból, TikTok-sztárokból, akikre a jelek szerint van vevőkör. Az élő zenés, akusztikus, sokszereplős produkciók piaca viszont szűkül. Vajon van még valaki, aki minőségi zenét szeretne hallani, aki kifizet egy olyan koncertjegyet, ami ugyan nem a legolcsóbb, de a legmagasabb szintű zenei élményt jelenti? Nem tudom a választ.
Noha a zenefogyasztási szokások változóban vannak, Tóth Vera a téma kapcsán kijelentette, hogy ő mindenképp marad azon a vonalon, amelyen két évtizeddel ezelőtt elindult, a minőségből ugyanis nem hajlandó engedni.
Megyek, ahova hívnak, éneklek, ahol zenét akarnak hallani. Ne értsenek félre, nem félek attól, hogy felkopna az állam, hogy egy idő után nem lesz munkám. Inkább a szakmáért, a minőségi zenéért aggódom… És közben bízom benne, hogy bármilyen irányban változik a világ, a értékteremtő emberekre mindig szükség lesz
– tette hozzá.
The post Tóth Vera a változó zenefogyasztási szokásokról: Nem félek attól, hogy felkopna az állam, inkább a szakmáért, a minőségi zenéért aggódom first appeared on 24.hu.