Újabb agyagkatonákat találtak Csin Si Huang-ti mauzóleumában – írja a Heritage Daily. Az egyik szobor egy ritka, magas rangú tisztet ábrázol.
Csin Si Huang-ti Kína első császára, illetve a Csin-dinasztia alapítója volt, temetkezési komplexuma a világ egyik leglenyűgözőbb régészeti lelőhelye. Az i. e. 3. századra datálható mauzóleumot 38 éven át építtette 700 ezer munkás, a fő sírkamra egy 76 méter magas, csonka piramis alakú halom alatt található.
A sír belsejéről szóló beszámolók Sze-ma Csien történetírótól származnak, a forrás egy hatalmas kamrát ír le, amelyben paloták és tornyok, egy bronzból öntött koporsó és Kína különböző pontjairól származó ritka tárgyak kaptak helyet. Mint ismeretes, a komplexum körül végzett korábbi ásatások során tárták fel a világhírű kínai agyaghadsereget, amely több ezer harcos, ló, tisztviselő, zenész, akrobata és erőember élethű terrakotta másából, valamint mintegy 10 fa harci szekérből áll.
A 2. számú gödörről a kutatók úgy vélik, hogy egy katonai őrséget tartalmazott. A vermet vizsgáló régészek a közelmúltban itt fedezték fel a parancsnokot ábrázoló szobrot, ez az első ilyen típusú lelet azóta, hogy a gödröt 1994-ben megnyitották.
A parancsnok kíséretében két további tiszt, valamint öt páncélba öltözött figura is előkerült.
Kína idén ünnepli az agyaghadsereg feltárásnak 50. évfordulóját.
The post Újabb kínai agyagkatonákat találtak first appeared on 24.hu.