Orbán elismerte, hogy „a magyar állam képtelenné vált a vasútállomások működtetésére és fejlesztésére, ezért adná 99 évre magánkézbe a budapesti pályaudvarokat”, pedig két éve még máshogy gondolta, akkor „még saját kézjegyével jegyezte a Nyugati pályaudvar térségének fejlesztéséről szóló kormányhatározatot” – kommentálta Vitézy Dávid a miniszterelnök hétfői mondatait. Orbán Kanász-Nagy Máté LMP-s képviselőnek válaszolva többek közt arról beszélt, hogy
amíg „a reptér pénzt hoz, a vasútállomás pénzt visz”, utóbbiak felújítását az állam soha nem lesz képes megvalósítani.
„Pont ezért van állam, ezért tartjuk fent az adóinkból! Hisz, ami pénzt hoz, azt a piac eltartja, ott nincs nélkülözhetetlen szükség az államra jobb esetben – a reptér kritikus infrastruktúra és speciális eset, ez tény. De a pályaudvarok is azok. És ami pénzt visz, és mégis működtetjük, mert a társadalom számára mégis fontos – a vasút ilyen – akkor az egy közszolgáltatás, ergo épp itt van az államnak keresnivalója” – írja Vitézy. Szerinte az állam egy profitábilisan nem működtethető, de az ország működéséhez nélkülözhetetlen közszolgáltatás infrastruktúráját adná bérbe, amitől „a vasút nem lesz jobb.”
„Lehet Nyugat-Európára hivatkozni, de ott senki nem fog tudni mutatni olyan példát, ahol a közérdeket ilyen módon háttérbe szorítva, magánérdekeknek engedve, bármiféle garancia nélkül adták magánkézbe egy ország és fővárosa legfontosabb főpályaudvarait. Ez tényleg nem más, mint a rendszerváltás utáni évtized legrosszabb gyakorlatait idéző ingatlanpanama, rablóprivatizáció”
– zárja posztját.