A december egyik legjobb része az, hogy minden nap kinyithatjuk az adventi naptárat. Bár tagadhatatlan, hogy a csokoládé nem a legegészségesebb ennivaló, egyes fajtái azonban több antioxidánst tartalmaznak, mint a zöld tea. Ám ha azzal indítjuk a reggelt, hogy máris befaljuk az aznapi ablak mögött rejtőzőt édességet, nagy ára lehet!
Ha így tettél mostanáig, akkor bizony rosszul etted eddig az adventi naptár csokijait!
Egy brit fogorvos most fontos figyelmeztetést adott ki a közkedvelt adventi naptárak csokoládéival kapcsolatban. Elmondta, hogyan élvezhetjük az ünnepi finomságokat anélkül, hogy károsítanánk a fogainkat.
Ha minden reggel megeszünk egy kis csokis szeletet, akkor az összes fogunk elrohad és kihullik? Ettől nem kell tartani! Csupán egy fontos dolgot kell betartanunk!
Barty Walsh arra hívja fel a figyelmet, hogy a legnagyobb probléma az, ha az emberek megeszik reggel az adventi naptár aznapi csokiját, és utána rögtön fogat mosnak. „Legalább fél órát várni kell a fogmosással, miután bármi sav- vagy cukortartalmú ételt fogyasztottunk, hogy megőrizzük az erős fogzománcot” – tanácsolja. Ha csokoládéevés után azonnal fogat mosunk, az károsíthatja a fogzománcot, amelyet a cukorból származó savak átmenetileg felpuhítanak.
A szakorvos azt is ajánlja, hogy ezentúl válasszunk inkább étcsokoládés adventi naptárat, amelynek több egészségügyi előnye van, mint a tejcsokinak. „Segít leküzdeni a baktériumokat, amelyek a cukrok savakká alakulását okozzák, és erős antibakteriális hatóanyagokat is tartalmaz” – jegyzi meg a szakértő. „Minél sötétebb, annál jobb, és még a rossz lehelet kialakulását is segít megelőzni, így az étcsoki a fogorvosok – minden szempontból – kedvenc édessége” – tette hozzá.
A Nemzeti Egészségügyi Szolgálat szerint a 4 és 6 év közötti gyermekek napi ajánlott cukorfogyasztása legfeljebb 5 kockacukor (19 g) lehet, míg a 7 és 10 év közöttiek legfeljebb 24 g cukrot fogyaszthatnak. Az adventi naptár csokija átlagosan 2,1 grammot tartalmaz, így a kis finomságok napi beiktatása egészségkárosodás nélkül is lehetséges. Csak győződjünk meg róla, hogy a gyerekünk tisztában van-e azzal, hogy ilyenkor – adventi időszakban – több cukrot fogyaszt a szokásosnál, és arra is ügyeljünk, hogy betartja-e a fogmosási rutinját.
(via)
Kiemelt fotó: illusztráció, iStock
The post Mostanáig rosszul etted az adventi naptár csokijait! first appeared on nlc.