A texasi hatóságok „készek lennének” felajánlani több mint ötszázhatvan hektárnyi földterületet az amerikai-mexikói határ mentén, hogy létesítményeket építsenek az okmányokkal nem rendelkező bevándorlóknak és menekülteknek, írja a BBC. A helyi földhivatal egy állítólagos levelében úgy fogalmaz,
a telket fel lehetne használni „az ország történetének legnagyobb erőszakos bűnözőket érintő deportálási akciójának levezénylésére”.
A levél – aminek eredetiségét a 444 nem tudta ellenőrizni – megjegyzi, hogy a földterület korábbi tulajdonosa megtagadta, hogy határkerítést építsenek rajta, ezzel „aktívan akadályozva” a bűnüldöző szerveket.
Az ajánlatról Dawn Buckingham texasi földügyi biztos is beszélt egy Fox Newsnak adott interjúban. Három másik déli határállam – Kalifornia, Arizona és Új-Mexikó – demokrata kormányzói nem támogatják a tömeges kitoloncolás tervét.
A november elején újraválasztott Donald Trump többször ígéretet tett arra, hogy kitoloncol több millió, amerikai okmányokkal nem rendelkező embert, és a hadsereget is kész mozgósítani ennek végrehajtásához. Terve valószínűleg rengeteg pénzügyi és logisztikai akadályba ütközne, nem beszélve a jogvédő szervezetek fellépéseiről.
A második Trump-győzelem bebizonyította, hogy a demokrata, neoliberális elit semmit sem tanult 2008 óta, az amerikai társadalomban és a fejlett világban strukturális átalakulás zajlik, a szabadság eszméje, pláne az elsősorban piaci szabadságként értelmezett változata pedig már nem elég vonzó a választóknak – mondta elnökválasztás-értékelő podcastunkban Orbán Krisztián közgazdász.