A Fővárosi Törvényszék szerdai közleménye szerint – nevek említése nélkül – „egy korrupciós bűncselekmény feljelentése elmulasztásának bűntette és más bűncselekmények miatt indult eljárásban a bíróság a Fővárosi Nyomozó Ügyészség eljárás megszüntetéséről rendelkező határozata ellen előterjesztett felülbírálati indítványt elutasította.”
A közleményükhöz mellékeltek egy 30 oldalas anonimizált határozatot, amiben nevek nem szerepelnek. Azt írják, azért döntöttek így, mert „mind a feljelentés, mind az eljárás megszüntetéséről szóló határozat széles nyilvánosságot kapott”.
Két Facebook-posztból indult
Tényi István (a szövegben: Feljelentő) Magyar Péter (Tanú 1) két Facebook-posztjára hivatkozva tett feljelentést.
Magyar Péter február 16-án, szavait Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszterhez címezve, azt írta: „megköszönném, ha a magyar közélet megtisztulása érdekében befáradnál velem a Központi Nyomozó Főügyészségre egy, az egész országot felkavaró büntetőügyben tanúskodni. Úgyis rég találkoztunk.”
A másik poszt február 17-i, magyar ebben azt üzente az évértékelőjére készülő Orbán Viktornak: „Sokak nevében megköszönném, ha a mai évértékelő beszédében kitérne arra a kérdésre is, hogy Ön szerint hivatalban maradhat-e egy olyan kormány, amelynek egyik tagja olyan, súlyos korrupciós bűncselekményben érintett, amiről a kormánynak is tudomása van.”
Felülvizsgálati indítvány a Völner–Schadl-ügyben
Fürcht Pál főügyész június 20-án jelentette be, hogy „átfogó, alapos, minden részletre kiterjedő vizsgálat után a Fővárosi Nyomozó Ügyészség megszüntette a volt igazságügyi miniszter magánbeszélgetését tartalmazó hangfelvétellel kapcsolatos nyomozást”. Ez volt Magyar Péter három állítása:
Schadl György Rogán Antal embere volt, Rogán emberei manipulálták az eljárás ügyiratait, és 2021 tavaszán értesítették Völner Pált a kormány tagjai, hogy titkos megfigyelés zajlik, legyen óvatos.
Augusztus 26-án Magyar Péter felülvizsgálati indítványt nyújtott be a Központi Nyomozó Főügyészségre a Völner–Schadl-ügy kapcsán. Azért csak akkor, mert nem ő volt a feljelentő, hanem Tényi István, aki a törvényes határidőig nem nyújtott be felülvizsgálati indítványt.
A most közzétett dokumentum szereplői: Miniszter1 (azaz Gulyás Gergely), Miniszter2 (Rogán Antal), Miniszter3 (Varga Judit), Terhelt1 (Schadl György), Terhelt2 (Völner Pál).
A bíróság most ismét Magyar három azon állítását vizsgálta, amit korábban az ügyészség is, de az eljárást megszüntette.
A határozat ellen fellebbezésnek helye nincs.
Magyar Péter: Szomorú, hogy idejutottunk
„Sajnos 2024-ben Magyarországon sem az ügyészségnek sem az elvileg még független bíróságnak nem elég egy valódi büntetőeljárás lefolytatásához, hogy Orbán Viktor igazságügyi minisztere világosan elmondta, hogy Rogán Antal és az eljáró nyomozók milyen bűncselekményeket követtek el” – írta Magyar Péter a Facebookon.
A politikus szomorú, hogy idejutottunk. A bejegyzésében azt ígérte, hogy 2026-tól az ügyészségnek és a bíróságoknak „független vezetői lesznek, akiket az ügyészek és a bírók fognak maguk közül jelölni. És mivel bűnszervezetben követték el a bűncselekményeket, ezért szerencsére az elévülés még messze van.”