Mintha évről-évre egyre nehezebb lenne olyan lábbelit találni, ami kényelmes. Ez persze nem egy reprezentatív kutatás eredménye, csak az ismerősök beszámolóira alapozott szubjektív vélemény, mégis, ha sorstársként úgy gondolod, hogy ezt akár te is mondhattad volna, akkor jó helyen jársz! Olyan tippeket mondunk, amikkel komfortosabb lábbeliket vásárolhatsz a jövőben. (És csökkentheted a seb- és hólyagtapaszra fordított kiadásaidat.)
Ahogy telik az idő, az ízületek rugalmassága csökken, így a láb mérete is picit nő, vagy ha úgy tetszik, szétterül. Ráadásul a súlygyarapodás és fogyás is közrejátszhat abban, hogy picit változik a láb mérete és formája, ezért évente egyszer érdemes megmérni, hogy még mindig az adott mérethez tartozunk-e.
A széles lábfejűek számára a túl keskeny cipő fájdalmas, görcsös lábujjakhoz és bütykökhöz vezethet, míg a keskeny lábfej esetében a túl széles cipő okozhat problémát. Ez ugyanis nem támasztja eléggé meg a lábakat, és növeli a hólyagok kialakulásának kockázatát.
A reggeli és esti lábforma nem egyforma, hiszen estére megdagad, vizesedik a láb. A szakértők szerint pont emiatt érdemes a nap végére hagyni a lábbeli vásárlást.
Magas lábfej esetén a kicsit megemelt sarok kényelmesebb ívet adhat, szemben a lapos rüszttel, aminél inkább arra kell figyelni, hogy a párnázottság legyen megfelelő – egy jó talpbetét tehát kincset érhet.
A tyúkszemre, bőrkeményedésekre, bütykökre, kalapácsujjakra és idegfájdalmakra érzékenyeknek inkább a szögletes orrú cipők javallottak. Ha mégis hegyes orra van a topánnak, akkor viszont legalább egy centiméter, de még inkább másfél legyen a lábujj vége és a cipő hegye között a kényelem érdekében.
Bár egyes cipők idővel alkalmazkodnak a lábfejhez és valamennyire betörnek, ha már a próba során kényelmetlenséget okoz az adott cipő, nem érdemes tovább forszírozni a dolgot.
The post Szorít, nyom, tör, hólyagot csinál? Így válassz végre kényelmes cipőt! first appeared on nlc.