Levonult a színpadról Thom Yorke, a Radiohead frontembere, miután összeveszett egy palesztinpárti tüntetővel a közönségből a melbourne-i koncertjén.
A koncertről készült felvételeken az látszik, hogy valaki a tömegből Yorke-nak kiabál, szavait nehéz kivenni, de azok elhangzottak, hogy Izrael népirtást végez Gázában és hogy az áldozatok fele gyerek. Yorke-t nem érintette jól a bekiabálás, úgy reagált:
„Gyere fel ide, és itt mondd. Gyere ide, gyerünk! Ugorj fel a kibaszott színpadra, és mondd, amit akarsz. Ne állj ott, mint egy gyáva, gyere ide, és mondd itt. Mindenki estéjét el akarod szarni?”
A tüntető azzal kontrázott rá, hogy visszakérdezett, hány gyereknek kell még meghalnia ahhoz, hogy Yorke elítélje Izraelt? Yorke erre azt válaszolta, hogy „oké, tovább csinálod, akkor viszlát később”, majd levonult a színpadról.
Néhány perccel később azonban visszatért, és előadta a koncert utolsó dalát, a Radiohead nagy sikerű slágerét, a Karma Police-t.
Thom Yorke korábban bírálta a Palesztina-párti Bojkott, Eladás és Szankciók (BDS) mozgalmat, és megvédte a Radiohead izraeli fellépését. A Radiohead 2017-ben Tel Avivban játszott, dacolva a BDS által vezetett, az ország bojkottjára irányuló felhívással. Yorke azzal védekezett az X-en:
„Egy országban játszani nem ugyanaz, mint támogatni a kormányt. Több mint 20 éve játszunk Izraelben, ahol egymást követték a kormányok, egyik liberálisabb volt, mint a másik, ahogy Amerikában is. Nem támogatjuk Netanjahut éppúgy, ahogy Trumpot sem, de attól még Amerikában játszunk”.
A Radioheadnek hosszú múltja van Izraellel, a Creep című korai slágerük először az izraeli rádiókban aratott sikert, és a zenekar egész pályafutása során fellépett az országban. Az elmúlt évben azonban egyre nagyobb nyomás nehezedett a zenekarra és tagjaira, hogy bojkottálják Izraelt. Májusban a Radiohead és a Smile zenészét, Jonny Greenwoodot bírálták, amiért Dudu Tassa izraeli művésszel lépett fel Tel-Avivban. (Guardian)