Jelentős csapást szenvedhetett el az iráni rakétagyártási program a szombat hajnali izraeli légicsapásban – állítják műholdfelvételek alapján amerikai kutatók. Az izraeli támadás ugyan korlátozott volt, elsősorban iráni katonai létesítmények ellen irányult, és a gazdasági és energiaszektort egyelőre nem érintette, de így is visszavetheti Irán rakétaprogramját.
Az izraeli hadsereg szombat hajnalban közölte, hogy katonai célpontok elleni csapásokat hajtott végre Iránban, válaszul a perzsa állam hónapok óta tartó Izrael-ellenes támadásaira. Teherántól nyugatra és délnyugatra több katonai támaszpontot is támadás ért. Már az első bejelentésben is szerepelt, hogy többek között iráni rakétagyártó létesítményeket támadtak, és csapást mértek föld-levegő rakétatelepekre is.
Ezt erősíti meg műholdképek alapján David Albright, egy korábbi ENSZ-fegyverzetellenőr, és Decker Eveleth, a washingtoni CNA agytröszt elemzője. Eveleth szerint a képek alapján az izraeli légicsapások jelentősen nehezítik Irán képességét a rakéták tömeggyártására. Előtte-utána műholdképek a percsini iráni katonai támaszpontról:
Percsin egy Teherán melletti hatalmas katonai komplexum, az izraeli hadsereg itt több épületet is eltalált. Akárcsakt Khodzsirban, egy nagy rakétagyártó telephelyen, ami korábban az iráni nukleáris fejlesztési program része volt. A lerombolt épületek főleg a rakétákhoz szilárd tüzelőanyagot keverő létesítmények lehettek.
A New York Times szerint az izraeli erők több iráni légvédelmi létesítményt is támadtak: leromboltak három, Oroszországtól beszerzett S-300 iráni légvédelmi rendszert is, de olajfinomítók, gázmezők és az energiaszállításban fontos szerepet játszó kikötő légvédelmét is támadás érte, Ez alapján könnyen elképzelhető, hogy a közeljövőben Izrael mégiscsak támadni akarja az iráni energiaszektort is, és ezt készítették most elő.