Ebben a nagy kirándulóidőben is jelentkezik a 444 napindító hírlevele (nem egyedüliként), benne az elmúlt nap legfontosabb történéseivel, híreivel, anyagaival. De előtte:
jön Ács Dániel első könyve, a Nem tudhatod, ami arról az 1962-ben egy Almádiba tartó vonatról eltűnt kéziratról szól, amiben a feltételezések szerint megnevezték Radnóti Miklós gyilkosait.
BELFÖLD
Volt videóriportunk a Tisza Párt október 23-i rendezvényéről. Onnan nem messze korábban egy sniccer miatt vitték be az ellentüntető exrendőrt Orbán beszéde alatt.
Saját képviselői váltották le Gödöllő polgármesterének a bizalmasát, a várost 34 éves vezető Gémesi György szerint puccskísérletet hajtottak végre ellene. Pécsnek pedig 3 hét után sincs alpolgármestere és új szmsz-e: mindkét esetben egy szavazat hiányzott, hogy átmenjen Péterffy Attila polgármester előterjesztése a közgyűlésben.
Egy nő kutyajeggyel vitte volna a törpekecskét Solymárra, de a szőrös szívű kalauz leszállította, két napig tartott az út, viszont van remény, mert volt, aki befogadta őket. A MÁV szerint az ellenőr sem volt emberileg könnyű helyzetben, amikor leszállította a kecskés nőt a vonatról.
Itt a Szikra Mozgalom rendpárti fordulata: plusz jogokat kér Pintér Sándortól Jámbor András, hogy az önkormányzatok kezelni tudják a dohányboltok előtti piálást és drogozást.
Ki kellett vizsgálnia a Médiatanácsnak, hogy „LMBTQ-propaganda” ment-e a TV2-n. Nem öncélúan ábrázolja egy mesekönyv a nemváltást, nem kell 5 milliót fizetnie a Lírának. Raskó György segít Magyar Péternek szakpolitikusokat találni. Az EL harmadik fordulójában a francia Nice ellen meglett a Ferencváros első győzelme.
GAZDASÁG
Varga Mihály volt szobatársa szerezte meg a svábhegyi nővérszállót: 730 milliót fizetett a különleges, 1935-ben épült házért Szabó Zoltán szobatárs cége, ami több, a pénzügyminiszterhez köthető NER-es óriásberuházásra is megbízást kapott, amiken Tiborcz István üzletfelével, Paár Attilával osztoztak. Tiborcz egyébként 20 milliárdos vásárlással toppanhat be a román ingatlanpiacra, legalábbis egy román újság szerint a Gránit Alapkezelő vásárolhat csúcskategóriás irodaházat Bukarestben.
5 milliárdért nem kellett senkinek, az állam most 4-ért árulja az egyik utolsó nagy tihanyi ingatlant: a majdnem 40 ezer m2-es ingatlan korábban egy többépületes üdülő volt, de már vagy 20 éve üresen áll, az épületekre valószínűleg bontás vár.
Az ország ötöde egy hétig sem húzná, ha hirtelen elveszítené a keresetét. A Magyar Közút csak az utak mellett egy nap alatt 55 tonnányi illegális szemetet szedett össze. Felújítják a Flórián téri felüljárót, jövőre kezdődnek a lezárások: egy évig fog tartani az építkezés, nem lesz több gyorshajtás az Árpád-hídon, az garantált. Végrehajtói irodát nyit egy KDNP-s képviselő fia, miután a Völner–Schadl-ügyben tett vádemelések után megüresedtek a pozíciók. 1,5 év alatt 800 millió forint ment el Orbán külföldi útjaira, 60 százalékkal több, mint a megelőző másfél évben.
KÜLFÖLD
A Tisza sem támogatta, de az uniós tanács jóváhagyta az Ukrajnának szánt 35 milliárd eurós hitelt: a magyar EP-képviselők közül csak a két DK-s támogatta, hogy az EU a befagyasztott orosz vagyon nyereségéből hitelt adjon Ukrajnának.
A kurdokra mért csapással válaszoltak a törökök az ankarai merényletre: bár a szerdai támadásért egyetlen csoport sem vállalta a felelősséget, Törökország a PKK kurd fegyveres csoportot sejti a repülőgépgyártó céget ért támadás mögött.
Szlovákia és Magyarország nincsenek egyedül: Németország és az Egyesült Államok is lassítja Ukrajna NATO-meghívási kérelmét. Németországban ölt meg két ukrán katonát egy orosz férfi, aki lelkes orosz nacionalista volt. A norvég kormány kötelezi a boltokat és a szolgáltatókat, hogy fogadják el a készpénzt, pedig a lakosoknak csak kb. 3 százaléka használ készpénzt. Tucker Carson: Apuci hazatér, és jól elfenekeli Harrist, mert rossz kislány volt.
KÖNYV
A világ legünnepeltebb újságírója, Bob Woodward az ukrajnai és a gázai háború legfontosabb döntéseinek hátteréről írt könyvet, ami tele van szaftos részletekkel és drámai döntésekkel.
Az autofikciós irodalmi hullám csúcsművének megírása után Karl Ove Knausgård egészen másba fogott: magyarul már két kötet jelent meg az új sorozatból, a fordító Kúnos Lászlót kérdeztük arról, mi a szerző sikerének titka, hogy kapnak nála teret az északi irodalom klasszikus motívumai, és hogyan jön a képbe Ingmar Bergman.