Az önbizalom kérdése mindenki számára egy elég ingoványos terep, hiszen mindegyikünknek akadnak olyan testrészei, amivel, nem vagyunk megbékélve. Ahogy telnek az évek, talán azt a legnehezebb elfogadni, hogy mindig lesznek olyan változások, amik ellen nem tehetünk semmit, hiszen – ahogy azt mondani szokták –, a természet így alkotott meg minket. (Ennek ellenére fontos hangsúlyozni, hogy éppen ezek a változások és sajátosságok teszik egyedivé az embert és emlékeztet minket arra, hogy mennyi mindent is éltünk át.) Ilyen például a hajunk őszülése, a szemhéjunk elvékonyodása és a szemöldökünk eltűnése. Igen, az utóbbin még én is felhúztam a sajátomat, azonban a szakértők szerint az életkor előrehaladtával valóban el tud tűnni a szemöldökünk.
Valóban eltűnhet a szemöldökünk? És ha igen, miért?
A szakértők szerint ebben számos tényező közrejátszhat, köztük az életkorunk, a genetikánk, az életmódunk és az egészségügyi állapotunk. Dr. Claire Wolinsky bőrgyógyász szerint a hormonszint csökkenése – nőknél és férfiaknál egyaránt – igen nagy szerepet játszik abban, ha a szemöldök elvékonyodik.
Az életkor előrehaladtával mind a tesztoszteron -, mind az ösztrogénszint csökken, ez pedig hatással van a haj növekedési ciklusára és a szőrtüszőkre. A szőrtüsző elvékonyodik, néha pedig teljesen leállíthatja termelését
– összegezte a HuffPostnak. Natalie Dresher sminkmester hozzátette, miszerint az életmódbeli szokások is nagyban hozzájárulhatnak a problémához. A kiváltó okok közé sorolható az is, hogy az elmúlt évek során mennyi időt töltöttünk a szemöldökünk szedésével.
„Gyakran hallom azt a mondatot, hogy »fiatal koromban túl sokat tépkedtem a szemöldökömet« ez egy hatalmas tényező” – mesélte. A szakemberek szerint a szemöldök elvékonyodása már a 30-as, 40-es vagy az 50-es éveinkben is elkezdődhet, utána pedig egyre észrevehetőbbé válik. Érdekes, hogy míg a nők esetében aggodalomra adhat okot, hogy eltűnik az “arcunk kerete”, addig a férfiak éppen az ellenkezőjét tapasztalják meg.
„Előfordulhat, hogy azoknak az uraknak, akik soha nem ápolták, nem gyantázták, vagy szedték ki csipesszel a szemöldöküket, idősebb korukban hosszú és vastagabb szemöldökük lesz” –mondta a bőrgyógyász.
Néhány esetben komolyabb problémát is jelezhet
Az idő előrehaladtával természetes, hogy mindegyikünknek elvékonyodik a szemöldöke, azonban a hirtelen, de annál drasztikusabb változás esetén érdemes orvoshoz fordulni, mivel komolyabb problémát is jelezhet.
„Az egyik fő ok a pajzsmirigy-alulműködés is lehet. Ez egy olyan állapot, amikor a pajzsmirigy nem termel elég pajzsmirigyhormont. A problémák közé tartozhat még a táplálkozási hiányosság, az alopecia, az ekcéma vagy a súlyos bőrgyulladás” – összegezte Dr. Michelle Henry bőrgyógyász és Dr. Janiene Luke klinikai professzor. A szakemberek szerint fontos meggyőződnünk arról, hogy a D-vitamin és a pajzsmirigyhormon-szintünk a megfelelő határértéken belül van.
The post Miért tűnik el a szemöldökünk a korral? Itt a bőrgyógyász válasza first appeared on nlc.