Rendkívül ritka, teljesen fehér hosszúszárnyú bálnát örökítettek meg Tonga közelében – írja az IFLScience. A különleges példány egy fiatal borjú volt, akit anyja és egy hím mellett láttak úszni.
A hosszúszárnyú bálnák (Megaptera novaeangliae) minden évben az óceániai országhoz vándorolnak, hogy július és november között annak meleg vizeiben párosodjanak és hozzák világra utódaikat.
A felvételen szereplő nőstény borjú feltehetőleg a legelső teljesen fehér hosszúszárnyú bálna, amely Tongánál született.
A rendkívüli borjút megpróbálták nyomon követni, ám ez a vállalkozás lehetetlennek bizonyult. Így senki nem tudja, hol lehet most, ami még kivételesebbé teszi észlelését.
A fiatal vízi emlősnek a Mãhina nevet adták, ami tongai nyelven holdat jelent. A szakértők szerint Mãhina szokatlan színét vagy albinizmus vagy leucizmus okozhatja.
Előbbi egy olyan genetikai rendellenesség, amely lehetetlenné teszi, hogy az állatok szervezete előállítsa a melanin nevű festékanyagot. Ez a pigment adja az állatok bőrének, bundájának, tollazatának és szemének is a színét, hiánya esetén az élőlényeknek fehér bőre, illetve bundája és rózsaszín vagy vörös szeme lesz. A leucizmusnak is hasonló hatása van, ennek esetében azonban a festékanyag csak részlegesen hiányzik a szervezetből.
The post Rendkívül ritka állatot vettek videóra Tongánál first appeared on 24.hu.