A Bully Kutta megjelenése egyelőre az Egyesült Királyságban okoz aggályokat, ahol a betiltott Amerikai Bully helyére érkezett meg. Egy Bully Kutta által megtámadott nő – a fajtát a „kelet bestiájának” is nevezik – azt mondta, hogy ezek a kutyák extrém erőszakosak. A támadás után szigorúbb szabályozást követel a veszélyes kutyák gazdáira vonatkozóan.
Donna Ormerod (62) elmondása szerint életre szóló sérüléseket szenvedett, amikor egy Bully Kutta a lábába harapott. A fajtát szerinte a kimondottan erőszakos emberek tartják, és kötelező kutyatartási engedély bevezetését sürgette a jövőbeli támadások megelőzése érdekében – írja a Mirror.
A bully kutta fajta példányai óriási méretűre nőhetnek (forrás: Getty Images)
A blackburni kétgyermekes anya így emlékezett vissza a traumatikus eseményre:
Ráharapott a lábamra, és éreztem, ahogy a fogai egyre mélyebbre hatolnak a csontomig. Egyszerűen nem akart elengedni. Ha egy gyermeket vagy egy idősebb embert támadott volna meg, azonnal megölte volna.
Donna sérülése 84 öltést igényelt, és két további műtéten esett át, miután a sebe elfertőződött. Hozzátette:
A támadás után ki sem mertem lépni a házból, túlságosan féltem. Korábban soha nem féltem a kutyáktól, de most már inkább átmegyek az utca túloldalára, ha egy nagy kutyát látok. Sokáig nem tudtam aludni, rémálmaim voltak.
A kutya gazdáját felelősségre vonták, az állatot pedig elaltatták.
A Bully Kutta egy nagy termetű fajta Dél-Ázsiából, amelyet eredetileg vadászatra, őrzésre és harcra tenyésztettek. Az interneten keringő videókon látható, ahogy láncokon feszülve támadnak más kutyákra.
Ellentétben az Amerikai Bullyval, melynek tartására engedélyt kell szerezni, és nyilvánosan szájkosarat kell viselnie, a Bully Kuttára semmilyen korlátozás nem vonatkozik. Nincsenek hivatalos adatok arról, hogy hány egyed van jelenleg az Egyesült Királyságban. A fajta nem szerepel a Kennel Club által elismert fajták között, és sok biztosító nem vállal rá fedezetet.
Ennek ellenére több hirdetésben is találkozhatunk velük. Az egyik népszerű örökbefogadási oldalon, a Pets4Homes-on öt kölyökkutya szerepel, darabja 1200 fontért (nagyjából 600 ezer forintért). A Bully Kutta megjelenése és népszerűvé válása egybeesik azzal, hogy Angliában és Walesben a kutyatámadások száma egy év alatt 21%-kal emelkedett. A fő felelősök között az Amerikai Bully és a Cane Corso, egy ókori római harci kutyák leszármazottja szerepel.
Az Amerikai Bully tilalma több mint egy éve lépett életbe az országban, de azóta is több halálos támadást okozott a fajta – olyan esetek is akadtak, ahol a kutyák saját gazdáikat ölték meg.
Múlt hónapban Jack Fincham, a Love Island egykori sztárja börtönbe került, miután Cane Corso kutyája, Elvis, megtámadott egy futót Kentben, majd egy nőt is megharapott Essexben. Fincham hathetes börtönbüntetést kapott, de ügyvédei fellebbezésének köszönhetően még aznap szabadlábra helyezték.
Rob Alleyne, a suffolki Canine Instructor Academy vezetője szerint azonban a fajták megkülönböztetése nem hatékony megoldás.
A Bully Kutta valóban képes hatalmas károkat okozni, de a valóság az, hogy az Egyesült Királyságban eddig senkit sem ölt meg. Német juhászkutyák viszont már igen. Nem a kutyáról van szó, hanem a gazdáról. Ha egy veszélyes ember egy Bully Kuttához vagy bármilyen más kutyához jut, rendkívül agresszívvá teheti azt.
The post Új, veszélyes harcikutya-fajta jött divatba, Ázsiából érkezett: akár 95 kilósra is nőhet first appeared on nlc.