A minisztérium visszavonja a társadalmi egyeztetésre bocsátott rendelettervezetét, amely a szálláshely-minősítési tevékenységhez kapcsolódó igazgatási szolgáltatási díjak szabályozását célozta.
A hivatal közleménye szerint Magyarország Kormánya elkötelezett a turizmus fejlesztése és az ágazat versenyképességének erősítése mellett, hiszen a szektor kiemelt szerepet játszik a gazdasági növekedés előmozdításában és a munkahelyteremtésben. A 2024-es rekordév is bizonyította, hogy a turizmus a magyar gazdaság egyik fő motorja: a GDP közel 13%-át biztosítja, és jelentős mértékben járul hozzá a költségvetési bevételekhez is.
2025 a családok és a vállalkozások éve, a turizmus pedig 400 ezer magyar család megélhetését biztosítja. A szálláshely-minősítési eljárás kapcsán lefolytatott társadalmi párbeszéd világosan rámutatott arra, hogy a díjmentesség fenntartása olyan széles körű ágazati igény, amely hozzájárul a turizmus gerincét adó kis- és középvállalkozások növekedési lendületének megtartásához és további erősítéséhez. Éppen ezért a minősítési eljárások továbbra is ingyenesek maradnak – szögezte le az NGM.
Mint korábban megírtuk, a minisztériumi rendelettervezet alapján a szállásadók jelentős költségterhet kaphattak volna a nyakukba, miután fizetőssé tették volna a szálláshely-minősítést. Ezt 3 évente minden szállásadónak kötelező elvégezni.
Például a panziók, kempingek, üdülőháztelepek és közösségi szálláshelyek 150 ezer forintos, míg a szállodák 150-450 ezer forintos pluszdíjjal számolhattak volna.
The post Meghátráltak Nagy Mártonék, nem lesz durva díjemelés a turizmusban first appeared on 24.hu.