Az elmúlt évtizedekben aggasztó mértékben nőtt a nem fertőzésből eredő betegségek aránya a gyermekek körében világszerte. Egy a New England Journal of Medicine című folyóiratban nemrég megjelent tanulmány azt állítja, hogy a szintetikus vegyszerek és műanyaggyártás terjedése lehet a fő oka a gyermekkori megbetegedések növekedésének.
A BGR által szemlézett tanulmány szerint születésük után a gyermekek rendkívül sebezhetők, így az alacsony szintű vegyi expozíció is hosszú távú egészségügyi problémákhoz vezethet. Ennek pedig már látni is a hatását: a gyermekkori rákos megbetegedések aránya 35 százalékkal nőtt 50 év alatt, miközben az asztmás diagnózisok száma megháromszorozódott.
Az autizmus jelenleg 36-ból egy gyermeket érint. Emellett az elhízás megnégyszereződött, a fiúk nemi szerveit érintő rendellenességek száma pedig megduplázódott.
Az ilyen és ehhez hasonló szintetikus anyagok gyártása 1950 óta 50-szeresére nőtt, és 2050-re várhatóan megháromszorozódik. A tanulmány szerzői azt állítják, hogy a korai terhesség során való kitettség is súlyos következményekkel járhat, például könnyen okozhat vetélést vagy fejlődési rendellenességet. A szerzők éppen ezért kiemelik, hogy sürgősen szükség van szigorúbb vizsgálatokra és szabályozásra, amely segíthet megvédeni a gyermekeket a fejlődés során.
The post Dermesztő hatással van a műanyag a gyerekekre first appeared on 24.hu.