Néhány hét múlva indul a Flórián téri felüljárók felújítása, március elsején hajnalban lezárják a déli hidat, amin jelenleg csak Pest felé lehet menni: a felújítás első ütemében ideiglenesen kétirányú lesz az északi felüljáró, ahol irányonként egy-egy sávon haladhat majd a forgalom – írja közleményében a BKK.
A felújítás várhatóan 2026 tavaszáig tart.
A közlemény szerint elkerülhetetlenné vált és nem tűrt halasztást a több mint negyvenéves Flórián téri felüljárók felújítása. Jelentősen romlott a műszaki állapotuk, megviselték a szennyeződések és a nedvesség, a szerkezet a pillérek környezetében átázik, emiatt rozsdásodnak a betonacélok és a betonfelületek.
Az előkészítő munkálatokat már február 14-én elkezdik, emiatt a felüljárók alatti csomópontban ideiglenes sávszűkítésre, csúcsidőn kívül kisebb forgalomkorlátozásra, esetleg lezárásra lehet számítani.
A márciusban induló felújítási munkák miatt először őszig lezárják a déli hidat, a Szentendrei út felől az Árpád híd, illetve Pest irányába haladók segítésére pedig új, kétsávos forduló létesül a Pacsirtamező utcában.
Az ősszel kezdődő második ütemben az északi híd lesz lezárva, a megújult délin a megszokott módon haladhat a forgalom a Szentendrei útról Pest irányába, Szentendre felé pedig alul, a csomópontban jobbra kanyarodva lehet haladni.
A BKK a felújítás idejére az 1-es villamos sűrítését tervezi, és kezdeményezte a H5-ös HÉV, valamint a Rákos-Solymár-Pilisvörösvár vasúti járat sűrítését, ami miatt egyeztet a MÁV-val.
A BKK felhívta a figyelmet, hogy a korszerűsítési munkák jelentős forgalmi változásokkal és ideiglenes korlátozásokkal járnak, amelyekről részletes tájékoztatást ad, egyúttal kéri az arra közlekedőket, hogy ha lehetőségük van rá, a közösségi közlekedést vegyék igénybe. A felújításhoz kapcsolódó lezárások és terelések részleteiről a folyamatosan frissülő bkk.hu/florian oldalon lehet tájékozódni, illetve a BKK Info a szokásos csatornáin minden nap megosztja az aktuális tudnivalókat.
A Flórián téri felüljárók korszerűsítését a KM Építő Kft. végzi el nettó 2,1 milliárd forintért. A teljes projektköltség a kötelező tartalékkeret, a műszaki ellenőri díj, a hatósági díjak és egyéb költségek mellett az áfatartalommal együtt bruttó 3 milliárd forint körül várható, amihez a forrást a BKK közleménye szerint a fővárosi önkormányzat biztosítja. (MTI)