Egyáltalán nem gyakori dolog, hogy egy csatorna vagy streaming-szolgáltató bő fél évvel a premier előtt bemutatja egy új sorozata első epizódját, de az RTL+ mégis meglépte ezt vasárnap az újrainduló Magyar Filmszemlén. A telt házas rendezvényen jelen volt a legtöbb alkotó és színész, de a Bróker Marcsi nemcsak emiatt kapott a végén hatalmas tapsot a nézőktől: a levetített első epizód alapján az RTL+-nak ismét van egy A Királyhoz hasonló, minőségi sorozata, ami eseményszámba megy majd, és hetekig garantáltan erről beszél majd az ország. A címszereplőt alakító Bacskó Tünde pedig garantáltan nagy név lesz a szakmában, mert amit itt bemutatott, az igazi színészi mesterkurzus.
Bróker Marcsi szerepében Bacskó Tünde (fotó: RTL+)
Kezdjük azzal, hogy a sorozat nagyon magyar, és ez alatt egyáltalán nem azt értem, hogy rossz, hanem azt, hogy nagyon szépen, pontosan festi le azt a világot és környezetet, amiben élünk. A kétezres évek elejének kényszervállalkozói korszaka tűnik fel előttünk, amikor sok ember vágott bele valamilyen vállalkozásba. És ez volt az időszak, amikor Bróker Marcsi, azaz Dobrai Sándorné Nagy Mária elkezdett ragyogó befektetési lehetőségeket biztosítani a karcagiaknak. Ezt olyan szinten űzte nagyjából másfél évtizeden át, hogy
Karcagon és környékén nem nagyon akadt olyan ember, akinek ne lett volna olyan rokona vagy ismerőse, akit Marcsi ne húzott volna le kisebb, de inkább nagyobb összeggel.
Ez a kisvárosi környezet, és „mindenki ismer mindenkit” szituáció gyönyörűen bontakozik ki az első részben, ami igazából csak ízelítő volt, hiszen a teljes széria több mint két évtizedet fog át.
Bróker Marcsi a rács mögött (forrás: RTL+)
Ahogy a vetítés utáni beszélgetésben Fazekas Máté Bence író-rendező elmondta, Marcsi figurájában leginkább az fogta meg őket, hogy míg a legtöbb piramisjátéknál vadidegen emberek vernek át és húznak le számukra idegeneket, Bróker Marcsi a szülővárosa lakosait húzta le sok pénzzel, olyan embereket, akik bíztak benne, és akiket közelről ismert.
Bár a széria – amit eleinte filmnek terveztek – fejlesztése még 2015-ben kezdődött, a projekt több évre parkolópályára állt, mivel nem sikerült hozzá befűzni Marcsit, ugyanis nem érték őt el az alkotók. A holtpontról végül Ditz Edit producernek köszönhetően mozdult el a terv, aki kinyomozta Bróker Marcsi ügyvédjének elérhetőségét, és rajta keresztül felvette a kapcsolatot az asszonnyal. A sajtótól korábban teljesen elzárkózó nő vele kivételt tett és beszélgetni kezdtek, ami leginkább annak köszönhető, hogy elmondta neki: ő Geszti Péter felesége. Márpedig Marcsi nagy Rapülők-rajongó…
Ditz Edit és Fazekas Máté Bence az epizódok egyik rendezőjével, Herendi Gáborral (Futni mentem) kiegészülve elmondták, hogy bár úgy érzik, Marcsi a sorozatban szerethető karakter lesz, egyáltalán nem fogják őt felmenteni a bűnei alól, meg fogják mutatni mindazt, amit a karcagiakkal tett, és azt is, hogy a kapzsisága milyen következményekkel járt rá és a családjára nézve.
Ditz Edit, Fazekas Máté Bence, Herendi Gábor és Veiszer Alinda a Magyar Filmszemle beszélgetésén (forrás: RTL+)
Elsősorban a tízéves börtönbüntetést kapó Marcsi és a családja közti kapcsolatokra fókuszáltak, de a Bróker Marcsi nem dokumentumfilm, az alkotók bátran tértek el a valóságtól, ha úgy tartották jobbnak. Erre egy példát hoztak fel: a valóságban a címszereplőnek két lánya volt, míg a sorozatban egy fia és egy lánya van.
Mivel minden epizód egy másik korszakot ölel fel az évezredből, az epizódok főcímzenéje is mindig más, a korszakhoz és a témához kötődő sláger lesz: az első részt például az Álomhajó festette alá.
A Bróker Marcsi ősztől lesz látható az RTL+ kínálatában.
The post „Bróker Marcsi azután állt velem szóba, hogy elmondtam neki: a férjem Geszti Péter. Kiderült, hogy Rapülők-rajongó” first appeared on nlc.