Az őszinteséget, a nyílt kommunikációt szinte mindannyian fontosnak tartjuk kapcsolatainkban és házasságunkban is. Időről-időre bizony mégis elhangoznak minden otthonban olyan hazugságok, melyekről úgy érezzük, rövid távon megkönnyítik életünket. Ha azonban ez túl gyakran, netán rendszeresen ismétlődik, azok idővel sok kárt okozhat. A konfliktust ugyanis átmenetileg talán elkerülhetjük vele, a bizalmat mégis aláássa, problémáinkat pedig nem megoldja, csupán elfojtja.
Hazugságok, melyek leggyakrabban hangzanak el egy házasságban:
“Minden rendben van”
Valószínűleg mindannyian mondtuk már, hogy jól vagyunk vagy minden rendben van, miközben valójában nem így éreztük magunkat. Hátterében többnyire az áll, hogy elkerüljük a vitát, esetleg megkíméljük párunkat a fájó igazságtól. Előfordul az is, hogy így szeretnénk elérni, ne aggódjon a másik miattunk. Ha azonban nem osztjuk meg és nem mondjuk ki nyíltan problémáinkat, azok felhalmozódhatnak, és végül hatalmas konfliktussá növekedhetnek. Éppen ezért fontos, hogy őszintén kifejezzük érzéseinket, és ne féljünk szembenézni a problémákkal.
“Nem bánom, hogy elmentél a barátaiddal”
Sokszor úgy tűnhet, ha párunk elmegy találkozni a barátaival, akkor nem jelezhetjük, hogy ez számunkra éppen valamiért probléma, hiszen rossz fényt vethet ránk, követelőzőnek, zsarnoknak tűnhetünk. Fontos persze, hogy ne fosszunk meg partnerünket az önálló kikapcsolódás és a saját programok lehetőségétől, de előfordulhat, hogy egy-egy alkalommal úgy érezzük, szükségünk lenne a támogatására, a jelenlétére és csalódottak vagy szomorúak vagyunk, amiért mégis távozik. Ennek elfojtása idővel olyan feszültséget szülhet bennünk, melyet előbb vagy utóbb ki kell adnunk megunkból. Hazugság helyett sokkal célszerűbb megfogalmaznunk és kimondanunk, mire vágyunk, még akkor is, ha félünk a visszautasítástól vagy a rosszallástól.
“Tévedsz, semmit nem változtak az érzéseim”
A párkapcsolat kezdeti szakaszában tombol bennünk a szenvedély, az idő múlásával azonban érzéseink formálódnak. Mindez persze nem jelenti azt, hogy már ne látnánk vonzónak párunkat vagy ne szeretnénk őt. A felfokozott vágyak és a lángolás, a vibrálás helyét mélyebb, meghittebb kötődés veszi át, megfűszerezve gyakran szerelmes pillanatokkal is. Ez természetes folyamat, a szeretet és szerelem folyamatosan változik és fejlődik, ha pedig egy-egy mélyebb beszélgetés során nem vagyunk őszinték a másikkal, akkor elfojtott érzésekkel, félreértésekkel terheljük mindkettőnket.
“Semmi baja a kapcsolatunknak”
Ha tényleg így van, az nagyszerű. Gyakran azonban tipikus reakció ez arra, hogy párunk problémát jelez, mi pedig szeretnénk elkerülni a vitát, vagy egyszerűen nem akarunk szembesülni a nehézségekkel. Ha tagadással igyekszünk elkerülni a valóság fájdalmait, akkor érzelmi távolságot alakítunk ki, ráadásul annak az esélyét is elvesszük, hogy közösen találhassunk megoldásokat.
“Ez nem olyan nagy ügy”
Párunk gondjának, rossz érzéseinek bagatellizálása talán jó ötletnek tűnhet, ha éppen nem vágyunk komolyabb beszélgetésre. Ugyanakkor az érzések megkérdőjelezése és minimalizálása csak tovább növeli a fájdalmat.
“Köszönöm, nem kell segítened”
Számtalan alkalommal hangzik el ez a mondat egy házasságban olyankor is, amikor valójában nagyon is vágyunk a segítségre. A sértettség vagy dac azonban azt mondatja velünk, mindent megoldunk, miközben ráadásul még a felelősséget is levesszük a másik válláról.
The post Ezek a hazugságok hangzanak el leggyakrabban egy házasságban first appeared on nlc.